Rektörlük Binasında Klasik Müzik Konseri

Konserler
İstanbul Müzik Festivali bu yıl, klasikleşmiş mekânları Aya İrini Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Çinili Köşk, Süreyya Operası ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın yanı sıra birçok farklı...
EMOJİLE

İstanbul Müzik Festivali bu yıl, klasikleşmiş mekânları Aya İrini Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Çinili Köşk, Süreyya Operası ile Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın yanı sıra birçok farklı mekâna yayılıyor. Galata Mevlevihanesi, İstanbul Modern ve santralistanbul’da düzenlenen konserlerin yanı sıra bu yıl, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası bir festival konserine kapılarını ilk defa açıyor.

İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt kampüsündeki tarihi Rektörlük Binası, yarın akşam saat 20.00’da kendi kuşağının vazgeçilmez isimlerinden Leonard Elschenbroich’u ağırlayacak. Leonard Elschenbroich Rektörlük Binası’nın avlusunda Bach, Piatti ve Hindemith’in solo viyolonsel eserlerinden oluşan muhteşem bir konser verecek. Konser aynı zamanda Luca Lombardi’nin Elschenbroich için yazdığı Deneme 3 adlı eserinin de Türkiye prömiyerine ev sahipliği yapacak.
 
Henüz 25 yaşında ama…

Anne-Sophie Mutter’in “olağanüstü ve benzersiz bir hediye” olarak tanımladığı Leonard Elschenbroich, cesur virtüözitesiyle müzikal duyarlılığı doruklarda bir sanatçı. Henüz 25 yaşındaki Elschenbroich, şimdiden yaşının çok ötesinde bir olgunluğa ve saygınlığa sahip. Bugüne kadar olağanüstü çalışmalarıyla müzik dünyasına adını duyuran sanatçı, Verbier Festivali’nde Katia & Marielle Laboeque, Chambery Festivali’nde Helene Grimaud ve Renaud Capuçon, Lockenhaus Festivali’nde Gidon Kremer ve ayrıca solist olarak Kremerata Baltica ile birlikte aynı sahneyi paylaşan sanatçı, aralarında Valery Gergiev, Semyon Bychkov, Manfred Honeck’in de olduğu pek çok saygın şefle konserler verdi.

Leonard Elschenbroich’in viyolonseliyle İstanbul Üniversitesi’nin tarihi Rektörlük Binası’nı ziyaret edeceği bu heyecan verici konserin biletleri biletix ve konser günü gişeden temin edilebilir.
 
Yeni tangonun yaratıcısı

İstanbul Müzik Festivali, yine 15 haziran gecesi ayrıca yenilikçi seslerin öncüsü Richard Galliano’yu, “yeni tango”nun yaratıcısı Astor Piazzolla’nın muhteşem ezgilerini klasik müzik sanatçılarından oluşan yedilisiyle sunmak üzere ağırlayacak. İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle düzenlenen Sonsuza Dek Tango başlıklı konser, saat 21.00’de Arkeoloji Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme