İzmir Caz Festivali Başlıyor

Konserler
Kerem Görsev. İzmir Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Olcay, piyanist Kerem Görsev ile İzmir Hilton Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında, festival hakkında bilgi verdi. Festiva...
EMOJİLE

Kerem Görsev. İzmir Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Olcay, piyanist Kerem Görsev ile İzmir Hilton Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında, festival hakkında bilgi verdi.

Festivalin, kent kültürüne çok büyük katkılar sağlayacağını belirten Olcay, İzmir halkından destek beklediklerini ifade etti. Organizasyonun "çok ses getireceğini" savunan Olcay, konuşmasında böyle etkinliklerin İzmir’de hayat bulmasının önemini vurguladı.

Bu yılki festivale çok önemli sanatçıların katılacağını belirten Kerem Görsev de İzmir’deki caz festivalinin dünya platformlarında adından bahsettirmeye başlayacağını söyledi. Görsev, "Caz geldiği her yere mutluluk verir. Konserlere çok büyük ilgi bekliyoruz" dedi.

Bu yıl, 15’i Türk, 31 müzisyeni caz severlerle buluşturacak festivalin tüm konserleri, İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Festival, 2 Şubatta Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars grubunun, kemancı Alfredo De Fe ve perküsyon ustası Rodrogo Rodriguez eşliğinde vereceği konserle başlayacak.

Tierney Sutton, Evrim Özkaynak, Ferhat Öz, Kerem Görsev, Renaud Garcia ve Kenny Barron’un sahne alacağı festival, 12 Şubatta Ulf Wakenius konseriyle sona erecek.

Konserlerin bilet fiyatlarının 20-25 TL olarak belirlendiği kaydedildi.