İsveç’li Piyanist İstanbul’da

Konserler
Çağdaş piyano repertuvarının en önemli isimlerinden İsveçli piyanist Fredrik Ullen, ”İstanbul Resitalleri” kapsamında 18 Şubatta Beşiktaş’taki Mustafa Kemal Merkezi’nde sahne a...
EMOJİLE

Çağdaş piyano repertuvarının en önemli isimlerinden İsveçli piyanist Fredrik Ullen, ”İstanbul Resitalleri” kapsamında 18 Şubatta Beşiktaş’taki Mustafa Kemal Merkezi’nde sahne alacak.

Piyanonun günümüzdeki en büyük virtüozlerinden biri kabul edilen Fredrik Ullen, konserinde Liszt, Messiaen ve Skrjabin’den eserler seslendirecek.

Konser biletleri, Biletix üzerinden satışa sunuldu.

Çağdaş müziğe olan hakimiyetinin yanı sıra romantik repertuvardaki ustalığıyla da müzik çevrelerinin övgülerine konu olan Ullen, Ligeti’nin tüm yapıtlarını kaydettiği albümü ile ”Diaposon D’Or” ve ”Le Choc du Monde de la Musique” unvanlarını aldı. Sanatçı Sorabji’nin ”100 Transcendental Studies” adlı dizisini 6 CD’den oluşan bir albüm halinde yayımladı.

İskandinavya, Avrupa ve Amerika’da konserler veren Ullen, halen Stockholm Beyin Enstitüsü’nde müzisyenlerin beyinlerinin gelişimi konusundaki bir araştırma projesinde çalışıyor.