Konserler

Kadın Vokaller Haftası Başladı

Cazın ünlü kadın sesleri, hafta boyunca Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Bu akşam gerçekleştirilecek “Sing the Truth” gecesinde Angelique Kidjo, Dianne Reeves ve Lizz Wright sahne alacak. 2007 yılında, Nina..

Kadın Vokaller Haftası Başladı

Cazın ünlü kadın sesleri, hafta boyunca Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Bu akşam gerçekleştirilecek “Sing the Truth” gecesinde Angelique Kidjo, Dianne Reeves ve Lizz Wright sahne alacak.

2007 yılında, Nina Simone anısına başlatılan ve Nina Simone repertuarının ünlü sanatçılarca seslendirildiği “Sing The Truth” projesi, farklı müzikal gelenekleri yaşatmak üzere devam ediyor.

Yıldız vokaller Batı Afrika müziğini R&B, caz ve funk ile buluşturan Angelique Kidjo, Grammy ödülünü üst üste üç kere almayı başaran tek kadın caz vokalisti olan Dianne Reeves ve 2003’teki ilk albümünden bu yana büyük ilgi toplayan Lizz Wright, bu özel konserde Afro-Amerikan kadın şarkıcı geleneğini parlak bir performansla sahneye taşıyacaklar. Konserde, kısa süre önce yaşama veda eden efsanevi kadınlar, Miriam Makeba, Abbey Lincoln ve Odetta’nın yanısıra Billie Holiday, Lauryn Hill, Tracey Chapman ve Aretha Franklin gibi Afro- Amerikan kadın şarkıcı geleneğinin önde gelen isimlerinin parçaları seslendirilecek.

Kadın vokallerin “all-star” kadrosuna, piyanoda Geri Allen, davullarda aynı zamanda projenin müzik direktörü de olan Terri Lyne Carrington, basta James Genus ve gitarda Romero Lubambo eşlik edecek. Yarın akşam gerçekleştirilecek konserdeyse Natalie Cole ile Joe Sample’ın eşlik edeceği Randy Crawford sahne alacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL