İlk YouTube Konseri

Konserler
Ünlü video paylaşım sitesi YouTube aracılığıyla dünyanın çeşitli yerlerinden oybirliğiyle seçilen 90’ı aşkın müzisyen,  New York’un en seçkin konser salonlarından biri olan Carnegie H...
EMOJİLE

Ünlü video paylaşım sitesi YouTube aracılığıyla dünyanın çeşitli yerlerinden oybirliğiyle seçilen 90’ı aşkın müzisyen,  New York’un en seçkin konser salonlarından biri olan Carnegie Hall’da başarılı bir konser verdi.

Aralarında Avustralya, Güney Kore, Rusya, İsrail, İsveç ve Küba’nın da bulunduğu 33 ülkeden 96 müzisyenin oluşturduğu senfoni orkestrasının verdiği konser, büyük alkış topladı.

YouTube, dünyanın herhangi bir yerinde ve herhangi bir zamanda, isteyenlerin kendilerini müzik aleti çalarken gösteren videoları web sitesinde yüklemelerine izin veren bir yarışma düzenlemiş, kazananlar popüler oyla seçilmişti.

Yaşları 15 ila 55 arasında değişen müzisyenler, Aralık ayından bu yana YouTube’a video gönderen 70 ülkeden müzisyenlerin katıldığı 3000’i aşkın ses sınavı sonucunda belirlenmiş ve oy birliğiyle seçilen 200 finalist arasından son tercihi, aralarında Londra Senfoni Orkestrası’nın üyelerinin de bulunduğu jüri ile, San Francisco Senfoni Orkestrası direktörü Michael Tilson Thomas yapmıştı.

Seçilen 96 müzisyen, Carnegie Hall konserine ve Juilliard Müzik Okulu’ndaki çeşitli etkinliklere katılmak için bedava uçak bileti ve New York’ta üç gün kalma hakkı kazandılar.