Flamenkonun Starı Geliyor…

Konserler
Rumba flamenko gitaristi Paris doğumlu Kanadalı Jesse Cook duyduğunuzda daha önceden dinlediğinizi ve çok iyi bildiğinizi farkedeceğiniz melodileriyle Aralık ayında İş Sanat’ta olacak. Sanatçını...
EMOJİLE

Rumba flamenko gitaristi Paris doğumlu Kanadalı Jesse Cook duyduğunuzda daha önceden dinlediğinizi ve çok iyi bildiğinizi farkedeceğiniz melodileriyle Aralık ayında İş Sanat’ta olacak. Sanatçının Rumba flamenkonun Küba’daki köklerine uzandığı “Rumba Foundation” albümü Eylül’de dinleyicilerle buluştu. Jesse Cook’un albümün hemen arkasından çıktığı dünya turnesinin ayaklarından biri de İstanbul.

Gypsy King hayatını değiştirdi

1964 Paris doğumlu Kanadalı Rumba Flemenko gitaristi Jesse Cook caz, latin ve dünya müziği gibi çok farklı müzik türlerini icra ediyor. Müziğe 3 yaşında oyuncak bir gitarla başlayan Jesse Cook’un yaşamı, alilesiyle Fransa’nın güneyinde yaşarken Gypsy King’in solisti Nicolas Reyes ile tanışmasıyla değişti.

Dünya müziğine Flamenko penceresinden bakıyor

Modern Flamenko akımının bugün en önemli temsilcilerinden biri olarak değerlendirilen Jesse Cook, B.B. King, Ray Charles, Diana Krall gibi isimlerle çalıştı. Öncesinde İrlandalı topluluk Chieftains’le de çalışan Jesse Cook, dünyanın farklı müzik geleneklerini caz ve flamenkonun çevresinde yoğunlaştırarak kendi özgün stilini ortaya çıkardı.

1995 yılındaki Cataline Jazz Festivali müzik kariyerinde dönüm noktası oldu. Free Fail albümüyle 2001 yılında “En İyi Entrümantal Albüm” dalında Juna ödülünü alan Cook, 2008 yılında bu ödülü 2 kez daha kazandı. Cook 15 yılda 7 albümle önemli bir artistik başarıya imza attı.

Prestijli Juno ödülünün de sahibi olan sanatçının her zaman bir öncekini aşan altı stüdyo albümü bulunuyor. Coşkulu sahne performanslarıyla ünlenen Cook, yeni albümü “Rumsa Foundation” turnesi kapsamında İstanbul’u ateşlemeye geliyor.

JESSE COOK

“Rumba Foundation”

Konser tarihi: 3 Aralık Perşembe, 20.00

Adres : İş Sanat / İş Kuleler – Levent

Satış noktaları : Ana Gişe – 0212 316 10 83

Biletix – 0216 556 98 00

www.biletix.com

Bilet fiyatları: 1. Kademe 65 TL, 2. Kademe 55 TL, 3. Kademe 45 TL, indirimli 40 TL

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme