Balkan Müziğinin ustası Divanhana İstanbul’a geliyor

Konserler
Sevdalinka ustası Divanhana, İstanbullu müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Şehir, kökeni Osmanlı İmparatorluğu’na dayanan; aşk, hasret, melankoli, tutku ve neşenin müzik...
EMOJİLE

Sevdalinka ustası Divanhana, İstanbullu müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Şehir, kökeni Osmanlı İmparatorluğu’na dayanan; aşk, hasret, melankoli, tutku ve neşenin müzikale ifade biçimi “sevdalinka” türüne doyacak. Alternatif folk müziği grubu Divanhana’ya sahnede konuk sanatçı olarak Türkiye’ye Balkan müziğini sevdiren Suzan Kardeş eşlik edecek.

2009 yılında Saraybosna Müzik Akademisi öğrencilerinin geleneksel Boşnak müziğini modernize etme fikriyle bir araya gelen Divanhana, geleneksel akordeon vokalleri tamamlayan pirinçten üflemeli çalgılar, piyano, bas ve davuldan oluşan orkestrası ile müzik ziyafeti yaşatacak.

Balkan

Piu Entertainment ve Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı iş birliğiyle İstanbul’a gelen Divanhana ile Balkan müziğinin keyfini çıkarmak için yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz. 22 Ekim Cumartesi 20.00’da gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme