5 Usta İsim Aynı Sahnede Buluşuyor

Konserler
İstanbul Müzik Festivali’nin bir klasiği haline gelen, daha önce bir araya gelmemiş sanatçıların ilk kez buluştuğu Festival Buluşmaları dizisinin ikincisi 25 Haziran Cuma akşamı saat 20.00&rsquo...
EMOJİLE

İstanbul Müzik Festivali’nin bir klasiği haline gelen, daha önce bir araya gelmemiş sanatçıların ilk kez buluştuğu Festival Buluşmaları dizisinin ikincisi 25 Haziran Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleşecek. Festival Buluşmaları II başlıklı konserde klasik müzik dünyasının, ilk kez bir araya gelen beş başarılı ismiyle birlikte Chopin’den Schubert’e uzanan bir müzik ziyafeti yaşanacak.

Konserde ilk kez aynı sahnede buluşacak Atilla Aldemir, Orhan Çelebi, Polina Leschenko, Xavier Phillips ve Fora Baltacıgil, Schubert’in çok sevilen “Alabalık Beşlisi”nin yanı sıra Fauré ve Chopin’in yapıtlarını seslendirecek.

Brahms yarışmasında keman ve viyola dalında kazandığı ödüllerle müzik otoritelerini şaşırtan Atilla Aldemir, Daniel Barenboim’in kurduğu Doğu-Batı Divanı Orkestrası’nın tek Türk müzisyeni olan Orhan Çelebi, yaratıcılığı ve özgünlüğüyle dünya sahnelerinin yeni yıldızları arasında sayılan Polina Leschenko, Rostropovich’in hamiliğini yaptığı Xavier Phillips ve Berlin Filarmoni Orkestrası’nda sürekli çalan tek Türk müzisyeni olan Fora Baltacıgil’i aynı sahnede buluşturacak “Festival Buluşmaları II” başlıklı konser, müzikseverler için kaçırılmayacak bir gece olacak.

Konser öncesinde Aya İrini Müzesi İç Avlu’da 18.45-19.30 saatleri arasında, Uluslararası İstanbul Müzik Festivali Direktörü Dr. Yeşim Gürer Oymak moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Konsere Doğru” söyleşisinde, konserin solistleri Atilla Aldemir, Orhan Çelebi ve Fora Baltacıgil müzikseverlerle keyifli bir sohbet gerçekleştirecek.

Festival Buluşmaları – II konserinin ve festivaldeki diğer konserlerin biletleri Biletix satış kanalları ve İKSV merkezinden (Sadi Konuralp Cad. No:5 Şişhane, 10.00–20.00 saatleri arasında) ve etkinlik günü mekânlardaki gişelerden alınabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme