Türk Çocuk Edebiyatı Köln’de

Edebiyat
SK Kültür Vakfı ile Köln Belediyesi Kültür Dairesi’nin ortaklaşa düzenledikleri Türk Çocuk ve Gençlik Kitap Haftaları, 6-25 Eylül tarihleri arasında Köln’de gerçekleşecek. Geçen yıl Almany...
EMOJİLE

SK Kültür Vakfı ile Köln Belediyesi Kültür Dairesi’nin ortaklaşa düzenledikleri Türk Çocuk ve Gençlik Kitap Haftaları, 6-25 Eylül tarihleri arasında Köln’de gerçekleşecek. Geçen yıl Almanya‘da düzenlenen Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı’yla ilgili sempozyumun ardından, Türkiye’nin tanınmış çocuk ve gençlik edebiyatı yazar ve çizerlerinden on ikisi bu yıl da Köln’de misafir edilecek.

Etkinliklerde, Behiç Ak kaçan kedilerle ilgili öyküler anlatırken, Mavisel Yener, garip yaratıklardan bahsedecek. Aytül Akal ve Fatih Erdoğan ve Yalvaç Ural sihirli şeyler hakkında bilgi verecek. Zehra İpşiroğlu, anneannesiyle birlikte kitap yazan bir kız çocuğunu tanıtacak. Necdet Neydim şiirlerini okuyacak. Mustafa Ruhi Şirin ve Mevlâna İdris Zengin şiir, öykü, masal ve masalımsı öyküler anlatacaklar.

Seza Kutlar Aksoy, Tomurcuk ve Pembe kedisinden haberler verecek. Pakize Özcan ile Mine Soysal da Türkiye’deki çocukların yaşantılarını anlatacak. Ayrıca Türk Çocuk Kitapları Çizerleri Birliği Boyalıkuş’un eserleri sergilenecek.