Necatigil Şiir Ödülü Ferruh Tunç’un

Edebiyat
13 Aralık 1979 tarihinde yitirdiğimiz şair Behçet Necatigil’in anısına ailesi tarafından düzenlenen Necatigil Şiir Ödülü, bu yıl Melez Zamanlar adlı kitabı için Ferruh Tunç’a verildi. &nbs...
EMOJİLE

13 Aralık 1979 tarihinde yitirdiğimiz şair Behçet Necatigil’in anısına ailesi tarafından düzenlenen Necatigil Şiir Ödülü, bu yıl Melez Zamanlar adlı kitabı için Ferruh Tunç’a verildi.

 

Doğan Hızlan’ın başkanlığında toplanan Seçiciler Kurulu’nun ödüle ilişkin açıklaması şöyle: "Necatigil Şiir Ödülü, bu yıl çağımızın parçalanmış toplumlarını ve yabancılaşmış bireylerini, durmadan değişen özelliklerini bu karmaşık gerçekliğe denk düşen bir imge zenginliği, ironi ve lirizmle yansıttığı için Ferruh Tunç’un Melez Zamanlar kitabına verildi." Seçici kurul bu yıl Cevat Çapan, Haydar Ergülen, Turgay Fişekçi, Doğan Hızlan, Mehmet Taner, Tahsin Yücel ve ailenin temsilcisi olarak Ayşe Sarısayın’dan oluşuyordu. 1980’den beri verilmekte olan Necatigil Şiir Ödülü’nün 2011 yılı töreni, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı’nın katkılarıyla 11 Nisan Pazartesi günü yapılacak.

 

Zaman