Karadeniz’den Esen Deli Rüzgar

Edebiyat
Ersan Özcan’ın Karadeniz müziğinden oluşan ilk albümü ‘Yoroz’ Ada Müzik’ten yayınlandı. Ersan Özcan’ı konserlerinden ve ‘Doğa İçin Çal’ projesinde sergilediği...
EMOJİLE

Ersan Özcan’ın Karadeniz müziğinden oluşan ilk albümü ‘Yoroz’ Ada Müzik’ten yayınlandı.
Ersan Özcan’ı konserlerinden ve ‘Doğa İçin Çal’ projesinde sergilediği performansla tanıyor müzikseverler. Özcan, ilk albümünde doğduğu toprakların yani Karadeniz’in müziğini sunuyor dinleyenlere. Genç sanatçı yaptığı araştırmaları bu albümde müzikle ve yorumuyla buluşturuyor.
Usta sanatçı Fuat Saka, bu albümde söz ve müziği kendi imzasını taşıyan ‘Göç Türküsü’nü hediye etti. Ayrıca Saka’nın bu şarkıda Ersan Özcan’la yaptığı düeti dinleyenler için hoş bir sürpriz olarak yer alıyor.
Prodüktörlüğünü Ersan Özcan’ın yaptığı albümün kayıtları Stüdyo Palamutbükü’nde, mix ve editig Fuat Saka-Zafer Karayazgan, masterig ise Ada Stüdyosu’nda yapıldı.

Ersan Özcan’ın fotoğrafları Fırat Çavaş, doğa fotoğrafları Yakup Eyüp’e ait. Albümün grafik tasarım ise Ceylan Özdemir tarafından yapıldı.

Albümde dördü anonim (‘Mahalle’, ‘Trabzondur Yolumuz’, ‘Gemiler Giresune’, ‘Şu Tonyanın Başına’) toplam dokuz eser var. Ayrıca Ziynet Sönmez’e ait ‘Ander Sevdaluk’, Fuat Saka’ya ait ‘Göç Türküsü’, Hüseyin Köse’ ye ait ‘Hadi Yavrum Ormana’, Fahrettin Dilaver’e ait ‘Esti Zigana Dağı’, söz’ü Mustafa İlhan’a müziği ise İlyas Parlak’a ait olan ‘Maçka’dan Gel’ adlı eserler de yer alıyor.
 

*Yoroz: Karadeniz’de bir yer ismi.