İsmet Özel şiiri bırakmadı!

Edebiyat
İsmet Özel, geçtiğimiz günlerde İstiklal Marşı Derneği’nin web sitesinde yayınladığı “Sesli Gemi” şiiriyle artık şiir yazmayacağını ilan etmişti fakat derneğin web sitesinde şairin d...
EMOJİLE

İsmet Özel, geçtiğimiz günlerde İstiklal Marşı Derneği’nin web sitesinde yayınladığı “Sesli Gemi” şiiriyle artık şiir yazmayacağını ilan etmişti fakat derneğin web sitesinde şairin daha önce yayımlanmamış bir şiirinin yayınlanması kafaları karıştırdı. İstiklâl Marşı Derneğinin web sayfasında yayınlanan şiir “İktisadi Coğrafya” adını taşıyordu fakat bilinmeyen bir sebeple bu şiir bir süre sonra siteden kaldırıldı. Kaldırılan şiirin yerine ‘Sesli Gemi’ şiiri kondu.

Daha önce “Bu sayfada gördüğünüz son şiirimdir” diyen İsmet Özel’in İstiklal Marşı Derneği’nin resmi sitesinde yer alan “İktisadî Coğrafya” adlı şiirinin ne zaman yazıldığı da merak ediliyor. İsmet Özel’i tanıyanların ve onun şiirle ilişkisini yakından bilenlerin yorumlarında öne çıkan hususlar şunlar: Ya şair oyun oynamayı seviyor ya da kamunun böyle tepki vermesine yani sevinir gibi olmasına  tepki gösteriyor. Özellikle de düşünce ve şiir anlayışı bakımından hasmı olanların, sevinçlerini/’zevkten dört köşe oluş’larını  kursağında bırakma çabası.  “Ben ölmedim, yaşıyorum hâlâ” diye yoklama yaparak arada bir kendini hatırlatma. Sitede yer alan, yeni tartışmalara sebep olacak olan lakin bir süre sonra siteden kaldırılan şiir şöyle:

Şu an sitede İsmet Özel’in, sadece ‘Sesli Gemi’ şiiri yer alıyor.

/

Dünya Bülteni