Gözler Bu Filmlerde

Edebiyat
Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli yapımı ”Fetih 1453”, ”Berlin Kaplanı” gibi yerli yapımların yanında sinemaseverler, 15 yıl aradan sonra Oscar rekortmeni ”Titanic&...
EMOJİLE

Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli yapımı ”Fetih 1453”, ”Berlin Kaplanı” gibi yerli yapımların yanında sinemaseverler, 15 yıl aradan sonra Oscar rekortmeni ”Titanic”in üç boyutlu yüzüyle tanışacak.

Hollywood korku-gerilim sinemasının son dönemdeki en iddialı örnekleri arasında yer alan ”İçimdeki Şeytan-The Devil Inside”, 20 Ocak’ta izleyiciyle tanışacak.
Yönetmenliğini Cameron Crowe’un üstlendiği, Matt Damon ve son yılların gözde kadın yıldızlarından Scarlett Johansson’ın rol aldığı ”Düşler Bahçesi-We Bought a Zoo”, 20 Ocak’ta gösterime girecek.

Türk sinemasının en pahalısı

Küçük seyircinin olduğu kadar büyüklerin de gözdesi olan 3D formatlı animasyonların ilgi çekici örneklerinden ”Neşeli Ayaklar”, 20 Ocak’ta Türk seyircisiyle buluşacak.

”Eyyvah Eyvah 2” adlı filmin yönetmeni Hakan Algül ile senaristi ve başrol oyuncusu Ata Demirer’in yeniden buluştuğu ”Berlin Kaplanı” 27 Ocak’ta izleyiciyle buluşacak.
”Sinemanın harika çocuğu” Steven Spielberg’in imzasını taşıyan ”Savaş Atı-War Horse”, 3 Şubat’ta vizyonda.

Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli filmi olan ve sinemaseverlerin merakla beklediği yapımlardan ”Fetih 1453”, 17 Şubat’ta vizyona girecek.

Titanik bu kez 3D

Angelina Jolie’nin ilk kez kamera arkasına geçtiği ”Kan ve Aşk-In the Land of Blood and Honey”, 24 Şubat’ta gösterimde.

”Alacakaranlık” filminin ünlü oyuncusu Robert Pattinson’ın Paris’in güçlü ve etkili kadınlarını oynadığı oyunlarla zor durumda bırakıp şehrin zirvesine yerleşen bir çapkını canlandığı ”Bel Ami”, 16 Mart’ta seyirci karşısına çıkacak.

Korkunç deniz faciasının 100. yıl dönümü nedeniyle 1997 yapımı ”Titanic” filmi yeniden izleyiciyle buluşacak. Seyircinin 15 yıl aradan sonra 3D teknolojisi ile izleyeceği film, 6 Nisan’da gösterime girecek.

2012 yılının ikinci gösterim haftasında 73 yerli ve yabancı yapım, 884 bin 882 kişi tarafından izlendi.

AA