‘Genç Kalemler Hikâye Yarışması’ başladı

Edebiyat
Gençlik ve Spor Bakanlığı, okuyan, düşünen ve yazan gençlerin önünü açacak bir hikâye yarışması düzenliyor. Genç yeteneklere sahip çıkmayı amaçlayan ‘Genç Kalemler Hikâye Yarışması’na 14-2...
EMOJİLE

Gençlik ve Spor Bakanlığı, okuyan, düşünen ve yazan gençlerin önünü açacak bir hikâye yarışması düzenliyor. Genç yeteneklere sahip çıkmayı amaçlayan ‘Genç Kalemler Hikâye Yarışması’na 14-29 yaş arasındaki herkes katılabilecek. Dikkat çeken ödüllerin olduğu yarışmanın sonucunda dereceye giren hikâyeler, Bakanlık tarafından basılıp kitap haline getirilecek.

YARIŞMA KONULARI; HOŞGÖRÜ, ŞÜKÜR, VEFA, SAYGI, SABIR VE EMPATİ

Bu toprakların değerleri olan hoşgörü, şükür, vefa, saygı, sabır ve empati gibi konu başlıklarının olduğu yarışma sayesinde, geçmişi ile geleceğini harmanlayan yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve gençlere sanatçı duyarlılığının kazandırılması sağlanacak.

JÜRİDE TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ EDEBİYATÇILARI YER ALIYOR

Geniş katılımın olması beklenen yarışmanın seçici kurulu, ünlü edebiyatçılardan oluşuyor. İskender Pala, Doğan Hızlan, Cemil Kavukçu, Beşir Ayvazoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Yakup Çelik ve Tacettin Şimşek gibi ünlü isimlerin yer aldığı seçici kurul, geleceğin hikâyecilerini belirlemiş olacak.

YARIŞMA, ÖDÜLLERİYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR

Yarışma, ödülleriyle de dikkat çekiyor. Her kategorinin birincisine dizüstü bilgisayar, ikincisine akıllı cep telefonu, üçüncüsüne ise tablet bilgisayar hediye edilecek. Genç Kalemler Hikâye Yarışması iki kategori halinde düzenlenecek. 1. kategoriye ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ile 14-19 yaş arası (19 dahil) gençler, 2. kategoriye ise 20-29 yaş arasındaki (29 dahil) gençler katılabilecek. Adaylar eserlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine elden ya da posta yoluyla teslim edebilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Kasım 2013.
YARIŞMA HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN