Fazıl Say Roma’da Konser Verdi

Edebiyat
Sapienza Üniversitesi’nin Magna Salonu’ndaki konseri, Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil, büyükelçilik çalışanları, çok sayıda Türk ve İtalyan konuk izledi. Fazıl Say konserinde...
EMOJİLE

Sapienza Üniversitesi’nin Magna Salonu’ndaki konseri, Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil, büyükelçilik çalışanları, çok sayıda Türk ve İtalyan konuk izledi.

Fazıl Say konserinde, klasik müzik tarihinin önemli isimlerinden Alman besteciler; Johann Sebastian Bach, Bernd Alois Zimmermann ve Ludwig van Beethoven’dan eserler seslendirdi.

Konser sonrasında izleyicilerden yoğun alkış alan sanatçı, ‘Kara Toprak’ ve ‘Nazım Hikmet Oratoryosu’ndan bir bölümü istek üzerine tekrar çaldı.

Büyük beğeni toplayan konserin ardından Türk basınına konuşan Fazıl Say, Roma’ya sık sık geldiğini belirterek, "Sapienza Üniversitesi’ne hemen hemen her yıl geliyorum. Ayrıca, Roma’da 10 yıldır düzenli olarak çalıyorum. Artık, bir seyircimiz oluştu burada. Bu akşam böyle çağdaş eserlerin de olduğu ilginç bir programdı. Solo resitaldi" dedi.

Say, Roma’da gelecek sene vereceği konserin de orkestra ile olacağını açıkladı.

AA