Dergiler Sirkeci Tren Gar’ında buluştu

Edebiyat
Matbu dergileri bir araya getiren, Türkiye Dergi Editörleri ve  Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB)’nin düzenlediği Türkiye Dergi Fuarı, 23-27 Ekim tarihlerinde Sirkeci Tren Garı’nda 4. kez ...
EMOJİLE

Matbu dergileri bir araya getiren, Türkiye Dergi Editörleri ve  Yayın Yönetmenleri Birliği (TÜRDEB)’nin düzenlediği Türkiye Dergi Fuarı, 23-27 Ekim tarihlerinde Sirkeci Tren Garı’nda 4. kez kapılarını açıyor okurlara. 

Birbirinden farklı tarz ve yaklaşımlara sahip kültür, sanat, ilim, çocuk, tasavvuf, kadın, düşünce ve edebiyat dergilerini bir araya getiren fuara bu yıl yüzü aşkın dergi katılıyor. Bugün açılışı yapılan fuarın onur konuğu Altınoluk Dergisi.

TÜRDEB kurucularından ve fuarın organizatörlerinden Asım Gültekin bu yıl fuarda dergi okurlarını bekleyen yenilikleri şöyle özetliyor: “Bu sene Nasıl Doğdular/İlk Kapaklar Sergimiz olacak. 200 kadar dergimizin ilk sayılarının kapaklarından oluşan bir sergi bu. İlk fuarımızda Kapanmış Dergiler Sergisi hazırlamıştık. Çok da ilgi görmüştü bu sergi. İlk kapaklar sergimizin de çok ilgi toplayacağını şimdiden görebiliyorum. Çok ilginç dergilerin ilk sayılarının kapaklarını ilk defa görmüş olacak dergi okurları.

Bu sene fuarın onur konuğu Altınoluk Dergisi. Derginin Yazı İşleri Müdürü Ahmet Taşgetiren, sahibi Abdullah Sert ve dergi ekibi ile Altınoluk Dergisi özel programı olacak.”

TÜRDEB 4. Dergi Fuarı Koordinatörü Murat Ayar da fuarın TCDD, Başakşehir, Zeytinburnu Belediyelerinin lojistik katkılarıyla gerçekletiğini hatırlatarak, yayın dünyası olarak ilgililere teşekker ettiklerini söyledi.

Star Gazete