Dağlarca Geçti Bu Memleketten!..

Edebiyat
Türk Edebiyatının önemli isimlerinden şair Fazıl Hüsnü Dağlarca, ölümünün 1. yılında Bilfen Okullarında düzenlenen törende anıldı. Fazıl Hüsnü Dağlarca‘yı yaşarken öğrencileriyle bir araya getir...
EMOJİLE

Türk Edebiyatının önemli isimlerinden şair Fazıl Hüsnü Dağlarca, ölümünün 1. yılında Bilfen Okullarında düzenlenen törende anıldı.

Fazıl Hüsnü Dağlarca‘yı yaşarken öğrencileriyle bir araya getiren ve şairin bağışladığı kişisel eşyalarıyla ”Dağlarca Burada” odası oluşturan Bilfen Çamlıca İlköğretim Okulu‘nda ölümünün birinci yılında ünlü şair için anma töreni düzenledi.

Törende, Dağlarca sevdiği şarkılar ve şiirleriyle anılırken, özel eşyalarının bulunduğu ”Dağlarca Burada” odasına çiçekler bırakıldı.

Türk edebiyatının en önemli şairlerinden Fazıl Hüsnü Dağlarca, çalışma masası, kalemleri, pikabı, fotoğrafları ve imzalı kitaplarından oluşan özel eşyalarını Bilfen Okullarına bağışlamıştı. Bu eşyalar, Çamlıca İlköğretim Okulu‘nda, ismini kendisinin verdiği ”Dağlarca Burada” isimli odada saklanıyor.

Bilfen Okullarından yapılan açıklamada, Dağlarca‘nın vefatından kısa bir süre önce açıkladığı vasiyetinde kitaplarının satışlarından elde edilecek gelirden de Bilfen‘de burslu olarak öğrenim gören çocukların yararlanmasını istediği bildirildi.