Çocuklar İçin Edebiyat Buluşması

Edebiyat
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi bugünlerde çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 09 Haziran 2009 Salı günü saat 13:00 – 16:00 arası gerçekleşecek olan II. Ço...
EMOJİLE

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi bugünlerde çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 09 Haziran 2009 Salı günü saat 13:00 – 16:00 arası gerçekleşecek olan II. Çocuk ve İlkgençlik Edebiyatı Buluşması Çocuk Vakfi tarafından organize ediliyor.

Çocuk ve ilk gençlik yıllarında alınan edebiyat eğitiminin kişinin okuma kültürünü büyük ölçöüde etkilediğine vurgu yapan Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Çocuk Edebiyatı Öğretim Görevlisi ve II. Çocuk ve İlkgençlik Edebiyatı Buluşması’nın sözcüsü Mustafa Ruhi Şirin organizasyonun amacını şu sözlerle açıklıyor:

"Türkiye’de okuma alışkanlığı kültürü karnesinin zayıf olmasının en temel nedeni niteliksiz Türkçe ve edebiyat öğretimidir. Hiç kuşkusuz, bir dili çocuğa sevdiren en etkili araç edebiyattır. Çocuk ve ilkgençlik edebiyatı buluşmaları düzenlemekteki amacımız ise öğretmen adaylarının çağdaş çocuk ve ilkgençlik kitabı yazarlarıyla tanışmalarına ortam hazırlamaktır."

II. Çocuk ve İlkgençlik Edebiyatı Buluşması 09 Haziran 2009 Salı günü, saat 13:00 – 16:00 arası Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Atatürk Sanat Merkezi (Göztepe)’nde.

irtibat: 05065234414
cocukvakfi@hotmail.com