Bu Yazarları Okumaya Hazırlanın!..

Edebiyat
Eylül ayının gelişiyle birlikte kitap rafları da dolmaya başladı. Aralarında başta Yaşar Kemal, Murathan Mungan, Oya Baydar, Selim İleri ve Onat Kutlar olmak üzere Türk edebiyatının birçok önemli ismi...
EMOJİLE

Eylül ayının gelişiyle birlikte kitap rafları da dolmaya başladı. Aralarında başta Yaşar Kemal, Murathan Mungan, Oya Baydar, Selim İleri ve Onat Kutlar olmak üzere Türk edebiyatının birçok önemli ismi yeni kitaplarıyla raflardaki yerini aldı…

Yaz ayları boyunca uzunca bir sessizliğe gömülen yayıncılık sektörü eylül ayıyla birlikte atağa geçti. Yayıncılar birçok önemli ismin kitabını birbiri ardına yayımlarken, sırada bekleyen daha pek çok yazar var. Eylülle birlikte okurlarıyla buluşan ilk isim Türk edebiyatının köşe taşlarından Yaşar Kemal oldu.

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan ‘Binbir Çiçekli Bahçe’de ünlü yazarın yarım yüzyıldır ısrarla, inatla ve büyük bir inançla dile getirdiği görüşlerini ve uyarılarını içeren yazıları, söyleşi ve konuşmalar eşliğinde yer alıyor. Yapı Kredi Yayınları’nın bir diğer önemli ismi Onat Kutlar. Ölümünden yıllar sonra Kutlar’ın daha önce yayımlanmamış öykülerinden oluşan ‘Karameke’yi okurlara sunan yayınevi yazarın ünlü ‘İshak’ kitabının da 50. yılı nedeniyle özel bir baskısını yapacak.

MUNGAN’DAN GERİLİMLİ İLİŞKİLER

Geçen yıl ‘Kadından Kentler’ adlı öykü kitabını okurlarına sunan Murathan Mungan, bu yıl da yeni bir öykü kitabıyla okuyucularının karşısına çıkıyor. Metis Yayınlarından çıkan ‘Eldivenler, Hikayeler’ kitabında Mungan’ın kadınlar, erkekler, ilişkilerin gerilimi, ebeveynler ve tesadüfler gibi farklı konular hakkında yazdığı 10 öykü yer alıyor.