Bayrak Şairi Arif Nihat Asya Anıldı

Edebiyat
İneğiz köyünde düzenlenen Arif Nihat Asya anma programına; İstanbul Milletvekili ve TBMM Meclis Başkan Vekili Meral Akşener, Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan ve Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara katıld...
EMOJİLE

İneğiz köyünde düzenlenen Arif Nihat Asya anma programına; İstanbul Milletvekili ve TBMM Meclis Başkan Vekili Meral Akşener, Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan ve Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara katıldı. Tören, saygı duruş ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara yaptığı konuşmada, "Eski bir eğitimci, eski milletvekili, Türk Ulusuna sahip çıkıp ulusunu seven sayan, Türklüğü her daim savunmuş, diğer değerlerin üstünde Türklüğü tutmuş şairimiz. İsminden ziyade; yazmış

olduğu "Bayrak" şiiriyle "Bayrak Şairi" adıyla anılmış, Çatalca’nın İnceğiz Köyü’nde doğmuş olan hemşerimiz Arif Nihat Asya’yı anmak için her yıl olduğu gibi yine birlikteyiz, bir aradayız. Çatalca olarak bir hemşehrimize sahip çıkıyor, Arif Nihat Asya’yı anıyor, gelecek nesillere tanıtmaya çalışıyoruz. Bu sayede bayrak ve vatan sevgisini daha güzel öğretiyor ve ayrıca Türk şiirinin en güzide örneklerini gençlerimize tanıtıyoruz. Çatalca’mızda parlayan bu ışık Arif Nihat Asya’yı yaşatmanın ve bununla beraber ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı sevmenin ışığıdır" dedi.

Belediye Başkanı Cem Kara’nın ardından Çatalca Kaymakamı Nevzat Taşdan ve İstanbul Milletvekili ve TBMM Meclis Başkan Vekili Meral Akşener birer konuşma yaptılar. Yapılan konuşmaların ardından Arif Nihat Asya’yı anma programı sona erdi.

İHA