Açıköğretim Fakültesinden Fotoğraf Yarışması

Edebiyat
Ulusal fotoğraf yarışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden Atatürk Üniversitesi’nin Açık Öğretim Fakültesi, Finansbank’ın katkılarıyla 1. Ulusal...
EMOJİLE

Ulusal fotoğraf yarışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden Atatürk Üniversitesi’nin Açık Öğretim Fakültesi, Finansbank’ın katkılarıyla 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenleyecek. Tüm sanatçılara açık olan yarışma için 11 Mayıs tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Açık Öğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Üstün Özen, bu sene ilki düzenlenecek fotoğraf yarışmasında ‘Yıllara Meydan Okuyan Çınar Ağaçlarımız’ konusu çerçevesinde toplumun yapı taşları olan yaşlıların yaşamlarının konu edildiğini belirtti.

Yaşamın her anında var olan, geçmişle gelecek arasında bağ kuran, tecrübeleri ile gençliğe yol gösteren yaşlıları objektiften geçirerek hafızalara yerleştirmek istediklerini ifade eden Özen, fotoğraf çekmeyi seven, fotoğrafçılıkla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen tüm sanatseverleri bu konu etrafında toplanma çağrısında bulundu. Özen, yarışmada birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra mansiyon, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Özel Ödülü, Finansbank Özel Ödülü ve Finansbank Çağrı Merkezi Özel Ödülü verileceğini sözlerine ekledi.