7 dalda Edebiyat Yarışması

Edebiyat
Yarışma, Makale, Hâtıra, Köşe Yazısı, Deneme, Şiir, Hikâye ve Portre dallarında gerçekleştiriliyor. Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’ne bağlı olarak yayın yapan Sanatalemi...
EMOJİLE

Yarışma, Makale, Hâtıra, Köşe Yazısı, Deneme, Şiir, Hikâye ve Portre dallarında gerçekleştiriliyor.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER)’ne bağlı olarak yayın yapan Sanatalemi.net, daha önce sitede köşe yazarlığı yapan vefat etmiş yedi yazarı için açtığı ortak edebiyat yarışmasının üçüncüsünü gerçekleştiriyor. Makale, Hâtıra, Köşe Yazısı, Deneme, Şiir, Hikâye ve Portre dallarında açılan yarışma, Abdurrahim Balcıoğlu, Ahmed Yüksel Özemre, Ergun Göze, Altan Deliorman, Hamit Can, Olcay Yazıcı ve Ümit Fehmi Sorgunlu adına düzenleniyor.

İki yıl önce başlayan ve her yıl tekrarlanan yarışma ile hem yazarların adının yaşatılması, hem de genç edebiyatçıların teşvik edilmesi amaçlanıyor. Yarışmacılar sadece bir dalda ve yalnızca bir eserle yarışmaya iştirak edebiliyorlar. Son katılma tarihi 14 Ekim 2013. Sonuçlar 25 Ekim 2013’te açıklanacak, ödül töreni ise 1 Kasım 2013 tarihinde yapılacak. Yarışmayla ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin sanatalemi@gmail.com adresine yazmaları gerekiyor.

Sanatalemi.net 3. Edebiyat Yarışması’nın kategorileri ve ithaf edildikleri yazarlar şöyle: Makale (Abdurrahim Balcıoğlu), Hâtıra (Ahmed Yüksel Özemre), Köşe Yazısı (Ergun Göze), Deneme (Hamit Can), Şiir (Olcay Yazıcı), Hikâye (Ümit Fehmi Sorgunlu), Portre (Altan Deliorman).

İSİMLERİ YAŞATILACAK

Başından beri güçlü bir yazar kadrosuna sahip olan sitede, daha önce Sanatalemi’nde yer alan, vefat etmiş yedi yazar adına açılan edebiyat yarışmasına, sadece amatörler ile kitabı bulunmayan şair ve yazarlar katılabiliyor. Edebiyat yarışmasına iştirak etmek isteyenler, eserlerini elektronik posta ile yarisma.sanatalemi@gmail.com elektronik posta adresine gönderebilecekler. Arzu edenler ise normal mektup adresine (Edebiyat Yarışması,ESKADERCağaloğlu, Alemdar Mahallesi, Çatalçeşme Sokağı, İmamoğlu İşhanı, No: 4-8 Fatih-İstanbul) yazı ve şiirlerini yollayabilecekler. Yarışmacıların, yazıların başına hangi türde katılmak istediklerini, açık posta adresleri ile diğer iletişim bilgilerini belirtmeleri gerekiyor. 14 Ekim 2013 tarihine kadar gönderilmesi gereken eserler, Sanatalemi.net yazarları ve ESKADER yöneticilerinden oluşan bir seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Seçilen edebî çalışmalar, daha sonra Sanatalemi.net’te yayımlanacak.

Her türde birinci, ikinci ve üçüncü seçilen eserler ile mansiyona kalan çalışmalar, 25 Ekim 2013 tarihinde açıklanacak. Özel ödüllerle, vefat etmiş yazarların eserlerinin dereceye girenlere armağan edileceği yarışmanın töreni, 1 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek.

Sanatalemi.net Edebiyat Yarışması’yla ilgili olarak ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, 0 (212) 5112323 ile 0 (212) 5112324 numaralı telefonları aramaları gerekiyor.

Elektronik posta: sanatalemi@gmail.com

Sanatalemi.net