18. İstanbul Tiyatro Festivali Başlıyor

Edebiyat
Festival, "Özgürlükler-Sorgulamalar" teması altında, insan haklarından göçe, savaştan şiddete insanı sarmalayan durumları irdeleyecek. Festival kapsamında yurtdışından beş, Türkiye’den...
EMOJİLE

Festival, "Özgürlükler-Sorgulamalar" teması altında, insan haklarından göçe, savaştan şiddete insanı sarmalayan durumları irdeleyecek.

Festival kapsamında yurtdışından beş, Türkiye’den 40’a yakın tiyatro ve dans topluluğunun 100’den fazla gösterisi sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Tiyatro Festivali, şehrin 22 farklı mekanına yayılacak gösterilerin yanı sıra, uluslararası üne sahip tiyatro toplulukları ve dans gruplarının katılacağı söyleşi ve atölye çalışmaları, konferanslar ve sergilerle İstanbul’da tiyatroyla dolu bir ay yaşatacak.

Festival, Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere ve İsviçre’den "Hamlet", "Gergedan", "Kafka’nın Maymunu" gibi Avrupa’nın ünlü tiyatro topluluklarının ünlü oyunlarıyla tiyatroseverleri buluşturacak.

İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında ilk kez seyirciyle buluşacak 30’dan fazla oyunun yanı sıra Dostlar Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Oyun Atölyesi’nin sahnelediği oyunlar da yer alıyor. Festivalde bu yıl, üç Shakespeare klasiği bir araya geliyor; Almanya’dan Schaubühne Berlin yapımı "Hamlet"i Oyun Atölyesi’nin "Antonius ile Kleopatra"sı ve Tiyatro Pangar’ın "Macbeth"i…

Festivalde bu yıl, "Yeni Dalga" adı altında dokuz tiyatro ve dans grubunun gösterisi seyirciyle buluşacak.