10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz

Kişisel Gelişim
10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz 1-) Ana rahminden düştük geldik şu pazara, bir kefen alıp döneceğiz mezara. (Yunus Emre K.S) 2-) Kar gibi yağıp yeryüzünü kaplasan da, güneşin varlığıyla yok olup gidersi...
EMOJİLE

10 Tanınmış Kişi 10 Güzel Söz

1-) Ana rahminden düştük geldik şu pazara, bir kefen alıp döneceğiz mezara. (Yunus Emre K.S)

2-) Kar gibi yağıp yeryüzünü kaplasan da, güneşin varlığıyla yok olup gidersin. (Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî)

3-) Biri gelir seni sen eder, biri gelir seni senden eder. (Şems-i Tebrizi)

4-) On derviş bir kilimde uyurken iki padişah bir dünyaya sığmaz. (Sadi-i Şirazi)

5-) İnsanın ruhu kandil, bilim onun aydınlığı ve İlahi bilgelik de kandilin yağı gibidir. Bu yanar ve ışık saçarsa o zaman sana “diri” denilir. (İbn-i Sina)

6-) Maddi hayata tapanlar deniz suyu içenlere benzer. İçtikçe susuzlukları artar. (Muhyiddin-i Arabi K.S)

7-) Farklı varoluşlar arasında bir kesinti söz konusu değildir; yaratılış bir katmandan diğerine akıcı bir özellik sergiler. (Thomas Aquinas)

😎 Unutma, sana ışık tutanlara sırtını dönersen, göreceğin tek şey kendi karanlığındır.
(Rene Descartes)

9-) İnsana, bir işte bir beceri kazandırmak, akıl zekâsını kullanmasını sağlamak; çok kere ona yapılacak fiili bir yardımdan daha faydalı ve eğiticidir. Böylelikle ona, yardımsız kaldığında, kendi kendine yardım etmenin yolunu öğretmiş olursunuz. (John Dewey)

10-) Herkes her yerde hazır bulunur, ama insanın karar vermesi gerektiği yerde herkes ortadan çekilmiştir. Fakat kararlar önceden herkesçe verildiği için ‘herkes’ insanın sorumluluğunu alır. ‘Herkes’ kolayca her şeyin sorumluluğunu yüklenebilir, çünkü bu alanda yapılıp edilmiş olanlardan ötürü hiç kimseden tek başına kendisini sorumlu sayması beklenmez. Yapılıp edilenlerden sorumlu hep ’herkes’ ya da ’hiç kimse’dir. (Martin Heidegger)