İmamlar Uyuşturucuyla Mücadele için Dernek Kurdu

Din Adamları
Uyuşturucu batağına saplanmış gençlerin kurtarılması için harekete geçen imamlar, vakit namazlarını kıldırdıktan sonra bağımlı gençlerin peşine düşüyor. Gençlere şefkat elini uzatıyor. Onların bağımlı...
EMOJİLE

Uyuşturucu batağına saplanmış gençlerin kurtarılması için harekete geçen imamlar, vakit namazlarını kıldırdıktan sonra bağımlı gençlerin peşine düşüyor. Gençlere şefkat elini uzatıyor. Onların bağımlılıktan kurtulması için büyük gayret sarf ediyor.
 
Görev yaptıkları camilerin çevresinde gördükleri bağımlı gençler için bir şeyler yapmak isteyen 6 imam, bir avukat ve bir esnaf, Uyuşturucuyla Mücadele ve Kimsesizleri Bakma ve Koruma Derneği’ni faaliyete geçirdi. Gençleri esir alan uyuşturucu belasına karşı birlikte hareket eden imamlar, çevrelerindeki gördükleri dramatik manzaraya seyirci kalamamış. Bağımlı bir gencin uyuşturucuyu bırakmasını sağlayan imamlar, şimdi de ilgilendikleri 15 kişiyi uyuşturucudan kurtarmayı hedefliyor. Dernek Başkanı İmam Abubekir Demirci, "Çevremde uyuşturucu müptelası gençleri gördüğümde içim cız ediyordu. Bu gençlerle temasta bulundum. Gördüm ki yavrucaklar uyuşturucunun pençesinden kurtulmak için sıcak bir yardım eli bekliyor." diye konuşuyor. "Onlara yardım etme çabası içinde olduğumuz için çok mutluyuz." diyen Demirci, uyuşturucu batağına saplanmış gençlerin tedavisi ve istihdamı için bireysel değil organize bir çalışma yapmak istediklerini söylüyor. Toplumun kanayan yarasına duyarsız kalamayacaklarını belirten İsmail Duman, "Peygamber Efendimiz ‘Merhamet etmeyene, merhamet olunmaz’ buyuruyor. ‘Rahmet ve merhamet ayında insanlara biraz daha fazla nasıl yararlı olunabilir?’ sorusunun cevabını arıyoruz. Uyuşturucu batağına girmiş gençlere yardım eli uzatmak istiyoruz." diyor.
 
Emniyet, sağlık kuruluşları ve vatandaşlarla koordineli şekilde hareket eden imamlar, uyuşturucuya karşı harekete geçtiklerinden beri gençlerle sıcak diyaloglar kurduklarını vurguluyor.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme