“Harry Potter Büyüyü Teşvik Ediyor”

Din Adamları
Dünya çapında elde ettiği başarı, yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçen Harry Potter kitapları Polonya’da yasaklanmak üzere. Polonya’da bulunan Gli...
EMOJİLE

Dünya çapında elde ettiği başarı, yakaladığı satış rakamlarıyla çığır açmayı başarmış ve edebiyat tarihine geçen Harry Potter kitapları Polonya’da yasaklanmak üzere.

Polonya’da bulunan Gliwice piskoposluğu sihir ve büyü yapmanın tehlikeli ve günah olduğunu, Harry Potter kitaplarının ise insanlara büyü yapmayı teşvik ettiği gerekçesiyle uyarı bildirgesi yolladı. Bildirgede kendilerinin özellikle öğretmenler ve velilerden mektuplar aldıklarını belirttiler. Din adamları ise aldıkları mektupların çok olduğunu ve böyle bir durumda fal, büyü gibi şeytani işlerle değil de İsa’ya inanmaları gerektiğinin altını özellikle çiziyorlar.

Daha önce de Harry Potter kitaplarıyla ilgili olarak Pope Benedict’de bir açıklama yapmış ve kitapta geçen hikayeyi “onlar yozlaşmış Hıristiyan inancına mensup olabilir “ olarak değerlendirmişti.

Hürriyet