Din Adamları

İmamlar Balığa Çıkıp Kayak Yapacak

Diyanet, haklı camilere çekmek ve kaynaşmak için din görevlilerine önerilerde bulundu. Müftü, müezzin ve imamların, cemaatle balığa çıkması ve kayak yapması istendi.   Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan “Diyanet” dergisinin..

İmamlar Balığa Çıkıp Kayak Yapacak

Diyanet, haklı camilere çekmek ve kaynaşmak için din görevlilerine önerilerde bulundu. Müftü, müezzin ve imamların, cemaatle balığa çıkması ve kayak yapması istendi.
 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan “Diyanet” dergisinin son sayısında, din görevlisinin yerel şartlar ile camileri çekip çevirmesi, halkla buluşmak için kurslar açılması, cemaatle balığa çıkılması, kayak yapılması, asker uğurlama ve düğünlere katkı sağlanması istendi.

DEĞER EĞİTİMİ

Dergide yayınlanan “Boş zamanlarla değer eğitimi” başlıklı makalede vatandaşın cami ve din görevlisiyle temasının, sünnet, nikah ve cenaze törenleriyle sınırlı kaldığına dikkat çekildi.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ, PİLAV GÜNÜ…

Müftü, imam,müezzin gibi din görevlilerinin etkinlikler düzenlemesi istendi ve ‘’Bilimsel toplantılar yapılabilir, hadis, ilmihal, tefsir gibi dersler verilebilir, tarihi, turistik mekanlara, umreye geziler düzenlenebilir’’ denildi. Bilgi ve kültür, ezan, hutbe okuma, hutbe yazma, kırk hadis ezberleme, kompozisyon, şiir yarışmaları da önerildi. Film gösterimi, musiki konseri, şiir dinletisi, tiyatro oyunu, ebru, fotoğraf, hat, kültürel obje, minyatür, resim kursları açılmasının da faydalı olacağı vurgulandı.

Sporun da önemine değinilerek ‘’Turnuvalar düzenlemek, yerel tabii imkanlardan yararlanıp, balık tutma, bisiklet, doğa yürüyüşü, izcilik, kayak yapılabilir’’ denildi. Cami, kurs, öğrenci yurdu, sağlık ocağı yapımı için kampanyalar ile aşure ikramı, hıdırellez eğlenceleri, mezuniyet törenleri, piknik, pilav günü gibi etkinliklerin de, cemaat ile kaynaşmayı sağlayacağı kaydedildi.

Ağaç dikimi, çöp toplama, ilaç toplama, kan bağışı, kullanılmış kağıt ve pil toplama, sünnet, asker uğurlama, düğün, hacı uğurlama, karşılama, kermes, müzayede, asker, cenaze evi, cezaevi, esnaf, gazi ziyaretleri gibi etkinliklerin de yararlı olacağı vurgulandı
 

haberler.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL