Yeşilay ‘Mükemmeliyet Merkezi’ oluyor

Stklar
Türkiye Kalite Derneği KalDer’in önderliğinde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne Yeşilay da katıldı. Yüz yıla yaklaşan geçmişi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan Türkiye Yeşilay Ce...
EMOJİLE

Türkiye Kalite Derneği KalDer’in önderliğinde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne Yeşilay da katıldı. Yüz yıla yaklaşan geçmişi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile KalDer arasında iyi niyet bildirgesi imzalandı. Önümüzdeki dönemde KalDer tarafından Yeşilay’ın yönetim yapısı ve insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik eğitimler verilecek.

Türkiye’nin en eski ve köklü kurumlarından Türkiye Yeşilay Cemiyeti, yeni döneminde ülkenin örnek kurumlarından biri olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bağımlılıklarla mücadelede modern ve bilimsel yöntemleri kendine prensip edinen Yeşilay Türkiye’de ve dünyada örnek Sivil Toplum Örgütü modeli olma yolunda büyük bir adım attı ve Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) ‘’Ulusal Kalite Hareketi’’ sürecine katıldı.

İyi niyet bildirgesinin imza töreni Türkiye Yeşilay Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman ve KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan’ın katılımıyla,  Sepetçiler Kasrı’nda 1 Ekim Salı günü gerçekleşti. İyi niyet bildirgesinin imzalanmasıyla başlayan süreç, Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün verilmesiyle birlikte kalite yönetimi anlayışına geçilmiş olacak. Bu sürecin sonunda Yeşilay, tüm dünyada 35.000 firma tarafından uygulanan EFQM-Avrupa Mükemmellik Modeli yönetim anlayışını hayata geçirecek.

İmza töreni öncesinde konuşan Karaman; “Her geçen gün daha da büyüyen ve güçlenerek çalışmalarına devam eden Yeşilay’ın, Türkiye’nin öncü kurum ve kuruluşları ile çalışan KalDer ile işbirliğinden memnuniyet duyuyoruz. Genç ve dinamik yönetimi ile yeni vizyonunu oluşturan Yeşilay, çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde kendini yenileyen bir STK olarak çalışmalarına devam ediyor. Mükemmellik Modeli ile dünyadaki ve ülkemizdeki pek çok sivil toplum örgütünün rol modeli olmayı hedefliyoruz” dedi.

Törende konuşan KalDer Yönetim Kurulu Başkanı A. Hamdi Doğan, şu bilgileri verdi: ‘Yüzyıla yakın bir süredir faaliyetlerini sürdüren, gençliğe ve topluma zararlı alışkanlıklarla mücadele eden Yeşilay’ımızın, asırlık olgunluğunu günümüzün aktif, global ve etkin anlayışı ile yenileme sürecinde KalDer’i yol arkadaşı olarak tercih etmelerinden büyük bir gurur duyuyoruz. Mükemmeliyet Merkezi olma yolunda bugün imzaladığımız İyi niyet bildirgesi bu yolculuğun ilk adımıdır. Yeşilay’ın bizim için en özel yanı insan sağlığında kaliteye yönelik misyonu ve bunu gelişen dünyaya entegre etme yönünde gösterdikleri çabadır.”