Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” Programını Gerçekleştirdi

Stklar
Anadolu Gençlik Derneği’nin her yıl düzenlediği “Mekke’nin Fethi” bu yıl “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” olarak kutlandı. Bayrampaşa’da kutlamanın adr...
EMOJİLE

Anadolu Gençlik Derneği’nin her yıl düzenlediği “Mekke’nin Fethi” bu yıl “Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi” olarak kutlandı. Bayrampaşa’da kutlamanın adresi ise Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ydi. Programa siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Bayrampaşa Temsilciliğinin düzenlediği program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği’nin faaliyetlerinin yer aldığı tanıtım filmi yayınladı.

Tanıtım filminin ardından Bayrampaşa Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Abdurrahman Duman selamlama konuşmalarını yaptı. Duman, yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın gerekliliğine ve doğruluğuna inandıklarını ifade etti. “Sesimiz çıkmadan olaylara sessiz kalmamız mümkün değildir” diyen Duman 7 Ekim 2023 tarihinde başlayan “Aksa Tufanı” ile birlikte Anadolu Gençlik Derneği olarak fetih yürüyüşü, konsolosluk gösterileri, basın açıklamaları ile Filistin’de yaşanan zulmü ve soykırım hakkında farkındalık oluşturup gündemde tuttuklarını, Mescidi Aksaya yapılan zulmü unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını söyleyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Etkinlik, Bayrampaşa AGD Kadın Kollarının hazırladığı ezgi ve şiir gösterileriyle devam etti. İlkokul ve ortaokul öğrencileri Mescid-i Aksa ve Filistin Marşını seslendirdi.

Öğrenci gösterilerinin ardından Eğitimci Ömer Bektaş konuşmalarını yapmak üzere sahneye çıktı. Ömer Bektaş konuşmasında Mekke’nin Fetih sürecini Peygamber Efendimiz ve sahabelerinden hayatında kesitler aktararak anlattı. Mekke’nin Fethi’nin bir gönül fethi olduğunu, kalplerin İslam ve Tevhid ile buluştuğunu vurguladı.

ÖDÜL TÖRENLERİ

Programın son kısmında Liselerarası Siyer-i Nebi Yarışması’nda dereceye giren ve her hafta düzenlenen sabah namazı buluşmalarına tam katılım sağlayan öğrencilere ödülleri takdim edildi.