Bayrampaşa’da Sivil Toplum Kuruluşları “Filistin İçin” yürüyecek

Stklar
7 Ekim itibariyle başlayan sürecin “soykırıma” dönüşmesi Filistin’de yaşanan olaylara olan tepkileri “vicdan hareketine” dönüştürdü. Yaşanan zulme dur demek ve Filistinli...
EMOJİLE

7 Ekim itibariyle başlayan sürecin “soykırıma” dönüşmesi Filistin’de yaşanan olaylara olan tepkileri “vicdan hareketine” dönüştürdü. Yaşanan zulme dur demek ve Filistinli kardeşlerinin yanında olduğunu göstermek için Bayrampaşa’da yer alan sivil toplum kuruluşlarının kadın kolları bir araya gelerek “Dünya Çocuk Şehitleri” gününde “Filistin İçin” yürüyecek.

Cumartesi günü saat 14.30’da Ali Fuat Başgil Caddesi’nden başlayacak yürüyüş, Forum İstanbul AVM’de tamamlanacak. Yapılan duanın ardından çocuklar gökyüzüne balonlar uçurarak Filistinli kardeşleri için özgürlüklerini dile getirecekler.

Çocuk Şehit Rim’in Doğum Günü

Dedesinin ‘gözlerinin içini öperek’ vedalaştığı görüntülerle hafızalara kazınan Rim, Gazze’de şehit edilen bebeklerin ve çocukların da sembolü hâline geldi. 23 Aralık Rim’in doğum günü olması sebebiyle “Dünya Çocuk Şehitleri Günü” olarak ilan edilmişti.

Rim’in dedesi Nebhan torununa veda ettiği görüntüleri izlediğinde “Evlatlarımız için yüreklerimizin yanacağı ve onların bombalanacağı aklıma gelmezdi. Evet benim kalbim yanıyor, benin görüntülerimi çekmişler ve herkes gördü. Çekildiğimden de haberim yoktu. Ama burada videoları çekilmeyen ve kalpleri yanan daha niceleri var” ifadelerini kullanmıştı.