Gençlik Hareketlerinden provakasyon uyarısı

Stklar
Müslüman toplumların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan ulus devletin ortaya çıkardığı Kürt meselesiyle alakalı Çözüm Sürecinin yüksek sesle konuşulduğu ve ülkenin kuzeyinden güneyine, doğusu...
EMOJİLE

Müslüman toplumların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan ulus devletin ortaya çıkardığı Kürt meselesiyle alakalı Çözüm Sürecinin yüksek sesle konuşulduğu ve ülkenin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına her yerinde kalıcı bir kardeşlik ve barış ortamının tesis edilmeye çalışıldığı şu günlerde Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde başlayan ve son olarak da İstanbul Üniversitesi’nde yaşanan şiddet olaylarının çözüm sürecini zedeleme amacıyla tasarlanmış bir plan dâhilinde gençliğin samimi duyguları kullanılarak uygulamaya konulduğuna üzülerek müşahede etmekteyiz.

Kendilerini adalet, eşitlik ve özgürlük havarileri olarak tanıtan, tarih boyu Anadolu insanının birleştirici ana unsuru olan İslam’ı her fırsatta hedef alan bazı marjinal sol örgütler ve onların medyadaki uzantıları, uygulamaya konulan bu planlı oyunlar üzerinden Müslümanları hedef almakta ve bu oyunun içine çekmeye çalışmaktadırlar. Bu amacı belli çıkışların tamamıyla provokasyon temelli olduğunu ve Çözüm Sürecini sekteye uğratma amaçlı yapıldığını çok iyi bilmekteyiz.

Yine bu olaylar dâhilinde, Türkiye’de İslami hassasiyetle çalışma yapan tüm kuruluş, yapı ve cemaatleri kapsayıcı nitelikte bir ifade olan “Müslüman Gençler” imzası kullanılarak gerçekleştirilen ve hiçbir şekilde onaylamadığımız hadiseler de Çözüm Sürecini sekteye uğratma amacına farkında olmadan hizmet etmektedir. İslam’ın Mukaddesatına saldırılması hassasiyet sahibi Müslüman fertler olarak hiçbirimizin kabul edeceği bir durum olmamakla birlikte içine çekilmeye çalışıldığımız derin girdabın farkında olarak bu ve benzeri tahriklerin amacına asla ulaşamayacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde toplumun her kesiminin, özellikle de gençliğin, yaşanan ve yaşanması muhtemel bu tip provakatif olaylara karşı daha aklı-selim yaklaşmasının, bu kardeşlik ve barış sürecinin suhuletle, tam anlamıyla çözümleninceye kadar çok dikkatli olunmasının gerekliği ile beraber kapalı kapılar ardında masa başında tezgâhlanan bu oyunların birlik ve kardeşlik ruhuyla bozulması gerektiğine inanıyoruz.

İnsanca ve Müslümanca yaşanabilir bir ülke hedefiyle çok yönlü hizmetlerine devam eden gençlik teşkilatları olarak biz, amacı belli bu provakatif olayların bugün içerisinde olmadığımız gibi bundan sonra da içerisinde olmayacağız.

İMZALAR

Anadolu Öğrenci Birliği, BilGenç Platformu, Genç Birlik, Genç Hareket, Genç İDSB, Genç İGİAD, Genç Kon, Genç MMG, Genç MÜSİAD, Genç TÜMSİAD, Kadıköy İHL Mez. Der. , Medeniyet Gençliği, MTTB