Dolabınızdaki Gelinliğiniz Sizin İçin Şahitlik Etsin!

Stklar
Dolabınızda hatıra olarak sakladığınız, o kıyamadığınızın gelinliklerin size ahirette şahitlik etmesini istemez miydiniz?
EMOJİLE

Türkistan coğrafyasına yaptığı hizmetlerle adını duyuran Hayırlı İşler Derneği, çok güzel bir projeye daha imza atmak üzere.

Her sene Vahap Yaman’ın öncülüğünde Kurban Bayramında, onlarca kurbanı ihtiyaç sahiplerine uğraştıran dernek, bu sefer gönüllere dokunmayı şiar edinmiş durumda.

Başta Kazakistan ve Kırgizistan olmak üzere diğer Türk coğrafyalarını da kapsayacak şekilde başlatılan harekette, bölgede yaşayan müslüman kızların hayallerini gerçekleştirmek amaçlanıyor. Pek de bilinmeyen tesettür gelinlik kavramı olmaması sebebiyle, pek çok genç kızlar düğünlerini veya nişan/kına gibi programlarını düz kıyafetlerle yapmak durumunda kalıyor.

Bununla beraber bizler kendi ülkemizden ve geleneklerimizden de biliyoruz ki, nerdeyse her genç kızın rüyası olan beyaz gelinlik, aynı zamanda hakkıdır da.. Çoğu zaman genç kızlardan bile çok ebeveynlerinin kızlarını evlerden beyaz gelinlik ile uğurlama hayaline de şahit olmuşuzdur.

İşte şimdi karşımıza, tam da bir genç yüreği sevinçten kıpır kıpır edecek bir fırsat geliyor. Bölgede yaşayan ekseriyetle fakir halkın genç kızlarının ücretsiz olarak yararlanacağı bu imkanla, Allahın emri olan yuva kurma merasiminde hayaller gerçek oluyor.

Ücretsiz bir kiralama usulüyle verilecek olan gelinlik/nişan elbisesi, tören sonrası alınıp temizlenerek ve ütülenerek bir sonraki emanetçisini bekliyor olacak.

İstanbul Fatih’te organize edilen çalışma için, ister elden ister kargo ile tören kıyafetlerinizi gönderebilir, ayrıntılı bilgi için yetkililerle de hem yüzyüze hem telefonla görüşebilirsiniz.

Sizler de dolabınızda bekleyen ve sizleri ne kadar mutlu etmiş olan o kıyafetlerinizin, hiç tanımadığınız bir Müslüman Türk kardeşinizin mutluluğuna vesile olmak ve ahirette size şahitlik etmesini isterseniz hemen iletişime geçebilirsiniz.

İletişim için Vahap Yaman: +90 536 260 25 40

Kargo Adresi: Hayırlı İşler Derneği Ayvansaray mah. Vaiz sk. No/40 Fatih/ İstanbul