AGD Kayserili hanımlardan ilk adım eğitim kampı

Stklar
Üniversitede okuyan hanım öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen organizasyona çok sayıda öğrenci katıldı. Melikgazi Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programla...
EMOJİLE

Üniversitede okuyan hanım öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen organizasyona çok sayıda öğrenci katıldı. Melikgazi Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programla ilgili açıklama yapan üniversite komisyonu başkanı Seda Nur, iyi bir nesil için olması gereken unsurları temele alarak eğitim yaptıklarını belirterek “Kayseri’mize başta yeni gelen öğrenciler olmak üzere üniversiteli arkadaşlarımıza yönelik geniş katılımlı bir program düzenledik. Bu program içeriğinde manevi gelişim, temel esaslar, imtihan ve kulluk bilinci ile Müslüman genç konulu eğitimler verdik. Birbirinden değerli eğitmenlerimiz bizleri kırmayıp salonumuza teşrif ettiler. Güzel ve kaliteli bir eğitim ortamında faydalı bilgileri bize aktardılar.” dedi.

Eğitimlerle ilgili bilgi aktaran Seda Nur, “Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç, İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Osman Utkan, Kişisel gelişim uzmanı Nurullah Sarımermer ve eğitimci Zeynep hocamız bizlere Hak bildiklerini en güzel şekilde aktardılar. Bizler için unutulmayacak bir eğitim verdiler. Allah kendilerinden razı olsun.” şeklinde konuştu.

Seda Nur, dernek faaliyetleri ile igili olarak “Anadolu Gençlik olarak kendimizi, bizim tarifimize göre Peygamberimiz(sav)’in hadisinde olan “Gencin süsü güzel ahlakıdır” sözüyle anlamlandırıyoruz. Bizim gençlerimizde “kim var?” dendiğinde sağına soluna bakmayıp direkt “ben varım” diyebilme cesareti, ahlakı ve üslubu vardır. Bu çalışmalarda en temel aldığımız ilke Kur-an’ı Kerim’i anlamak, yaşamak ve yaşatmaktır. Temel dini bilgiler, Peygamber Efendimizin hayatı, hadis-i şerifleri ve dünyaya bakışı… Bunun yanında bir Müslüman gencin dünyaya bakış açısı; nasıl yetişmesi, neler yapması, nelerle ilgilenmesi gerektiği hakkında eğitiyoruz gençlerimizi. Temel referans konularımız Kur-an ve sünnettir. Müslüman kardeşlerimize Müslüman kimliği kazandırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç ise yaptığı açıklamada “Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Hanımlar Komisyonu’muz ilk adım kampı eğitim çalışmalarında “Müslüman Genç” nasıl olmalı konusunu konuşmaya çalıştık. Gençlik denince; içimizi acıtan manzaraların, ruhumuzu kararttığı bir ortamda… İnancına ve vatanına sevdalı bir gençliğin varlığı adına… Milletimizin umudu sizsiniz.” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme