AGD Kayseri’den mezunlar buluşması

Stklar
Erciyes Üniversitesi’nden çeşitli dönemlerde bir araya getiren mezunlar buluşmasına ev sahipliği yapan Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Av. Vacit Kip yaptığı açıklamada gelenlere teşekkür ...
EMOJİLE

Erciyes Üniversitesi’nden çeşitli dönemlerde bir araya getiren mezunlar buluşmasına ev sahipliği yapan Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Av. Vacit Kip yaptığı açıklamada gelenlere teşekkür ederek “Yaz ayları içerisinde sizler çeşitli yerlerden Kayserimize geldiniz. Birçok arkadaşımızda gelmeyi çok istediklerini ancak iş yerlerinden izin alamadıklarını ifade ettiler. Böylesine bir organizasyonda sizleri görmek, vefa duygusunu yüreğimizde hissetmek çok güzel bir durum. Vefa İslam’ın en önemli hususlarından bir tanesidir. Peygamberimiz bir kafiri bile yaptığı bir iyilikten dolayı yıllar geçmesine rağmen unutmayarak onu anmıştır. Hal böyle iken bizler aynı tedrisattan geçmiş bireyler olarak gönül bağımız anlatılmaz boyutlardadır. Bizler kardeşiz. Dünde öyleydik, bugünde böyleyiz, yarında öyle olmaya devam edeceğiz. Görüyoruz ki Milli Gençlik Vakfı’ndan bu yana duygu olarak hiçbir eksilme yok. Hocamızın attığı tohumlar filiz verdi, yeşermeye devam ediyor. Günü birlik bir teşkilat değiliz. Bunu her zaman gösterdik. Bin yıl daha bu gençliğin devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Programa katılan dernek mezunlarından ve 2010 senesinde üniversite komisyonu başkanlığını yürütmüş olan Mustafa Kara ise “Burada çok güzel senelerimiz geçti. Kayserimiz sürekli bilinçli nesil yetiştiren bir yer. Gençlerimiz bizden öncede bizden sonrada ahlak ve maneviyat çalışmalarını en iyi şekilde sürdürdüler. Buraya bizi getiren husus çok önemli. Çok farklı ortamlarda buluşuyor olabilirdik. Ama hamd olsun bizler bu çatı altında kardeşlik ve vefa duygusu ile bir araya geldik. Bizlere bu hizmetleri öğreten siz kardeşlerime, bize öğrettiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum. Yetimlere, yoksullara, yolda kalmışlara yardım etmeyi görev bilen; yardımlaşmayı ve paylaşmayı karakter edinen, söz verdiklerinde sözlerinde duran, her türlü sıkıntılı durumda bile direnip sabreden, kendinin ve yakınlarının aleyhine olsa bile adaleti gözeten tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bizleri bu yolda eğiten tüm ağabeylerimizden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Program kahvaltı programından edilen sohbetten sonra toplu hatıra fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme