Youtube İçin İyi Haber

Olaylar
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, Ankara Gar’da sektörü izleyen basın mensuplarıyla bir araya geldi. Acarer, internet sitel...
EMOJİLE

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, Ankara Gar’da sektörü izleyen basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Acarer, internet sitelerinin bir çoğunun mahkeme kararıyla kapalı olduğunu, tam uzantının verilmemesi halinde mağduriyetler yaşandığını, bu nedenle sadece görüntünün olduğu bölüme engelleme gelmesi yönünde bir düzenlemenin yasada yer alacağını söyledi. Acarer’in bu sözleri, “Youtube” yasağının kalkabileceği yorumlarına neden oldu. BTK ve Ulaştırma Bakanlığı uzun süredir, sitenin tamamına değil sadece sitenin yasaklanmasına neden olan videonun engellenmesi üzerinde çalışıyordu. Düzenlemenin yaşama geçmesi halinde mahkemeler örneğin bir video nedeniyle Youtube’un tamamına değil, sadece Youtube içindeki söz konusu videoya erişimi engelleyecek.