Yeşilçam ‘Anayasa’yı Konuştu

Olaylar
Balgat’ta bir restoranda verilen kahvaltıya, Türk sinemasının ünlü isimleri, Erol Büyükburç, Selda Alkor, Ülkü Erakalın, Engin Çağlar, Eşref Kolçak, Serdar Gökhan, Murat Soydan, Perihan Savaş,Ni...
EMOJİLE

Balgat’ta bir restoranda verilen kahvaltıya, Türk sinemasının ünlü isimleri, Erol Büyükburç, Selda Alkor, Ülkü Erakalın, Engin Çağlar, Eşref Kolçak, Serdar Gökhan, Murat Soydan, Perihan Savaş,Nihal Menzil ve Nuri Alço katıldı.

Kahvaltının başlangıcında tansiyonun çıkması nedeniyle rahatsızlanan Ülkü Erakalın, Nuri Alço tarafından hastaneye götürüldü.

Kahvaltıda gazetecilerin, Anayasa değişikliği teklifinin TBMM‘de kabul edilmesiyle ilgili sorularını yanıtlayan Selda Alkor, yaşanansürecin vatandaş Selda Alkor’u çok ilgilendirdiğini ama sanatçı kimliği ile siyasetten uzak durmaya çalıştığını söyledi. Ülkenin gidişatının ve insanların sosyal sıkıntılarının kendisini çok üzdüğünü dile getiren Alkor, her zaman devlete güvenen bir vatandaş olduğunu ifade etti.

Alkor, ”Anayasa değişikliği iktidar, muhalefet ve tüm partilerin ortak karar vermesi gereken bir konuydu. Umuyorum, her şey Türk halkının selameti için doğru ve hayırlı olur. Yapılan değişiklik umarım milletimize faydalı olur” diye konuştu.

Perihan Savaş da Anayasa değişikliği teklifinin acele ile hazırlandığını ve bu durumdan vatandaş olarak rahatsızlık duyduğunu söyledi. Savaş, ”Anayasa değişikliğinin referanduma gitmesi durumunda, buna itirazı olanların sadece sözde değil, icraatlarıyla da bunu göstermeleri gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Bugüne kadar görev yapan hükümetlerin Sinema Kanunu’nu çıkarmamasını da eleştiren Perihan Savaş, siyasetçilerin seçim dönemlerinde sanatçılarla fotoğraf çektirmenin dışında hiçbir şeyyapmadığını savundu.

Erol Büyükburç da Anayasa değişikliğinin AK Parti’nin kendi düşünce ve geleceğine ilişkin kararlarını içerdiğini belirterek,”Burada kendilerince yol almışlıkları olabilir. İnşallah bu yol alışları memleketin hayrına olur. Bizim belki göremediğimiz başka ufukları görüyorlardır. Türkiye’nin Misak-ı Milli hudutları örselenmeden, orası burası çekilmeden kalması bizim dileğimiz” dedi. Murat Soydan ise ”Hayırlısı olsun” demekle yetindi.