Yerli Otomobil Hangi İlde Üretilecek?

Olaylar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen heyecanın ateşinin İzmit’ten yakılması için Kocaeli Ticaret Odası olarak üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek istediklerini...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen heyecanın ateşinin İzmit’ten yakılması için Kocaeli Ticaret Odası olarak üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek istediklerini belirten İbrahim Keleş, bu amaçla yapacakları çalışmalarda bir an bile tereddüt etmeyeceklerini belirtti.

”Yüzde 100 yerli olacak otomobil mutlaka Kocaeli’de üretilmelidir. Bunun için gereken gayret ve çabayı il olarak göstermeliyiz” diyen Keleş, şunları söyledi:

”Motoru, enjeksiyonu, mekaniği, karoseri ve her şeyiyle yüzde 100 yerli otomobili üretecek fabrikanın Kocaeli’de faaliyete sokulması heyecan verici olacaktır.

Bu çalışmanın içinde olmak, belli sorumluluklar üstlenmek ve geleceğe taşınacak bu katma değere emek vermeyi herkes istemelidir.

Kocaeli Ticaret Odası bu konuda her türlü sorumluluğu tereddüt göstermeden alacaktır. Diğer kurumların da benzer bir yönelim içinde olacağına, bu projeyi sahiplenebilmek için hepimize sorumluluklar düştüğüne inanıyorum.”