Yeniden Refah: İstanbul Sözleşmesi Yetmez, 6284’ün de Düzenlenmesi Gerekir!

Olaylar
Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve 54. Hükümet Devlet Bakanı Prof. Dr. Sacit Günbey, İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Pro...
EMOJİLE

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve 54. Hükümet Devlet Bakanı Prof. Dr. Sacit Günbey, İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Genel Başkan Yardımcısı Prof. Günbey, İstanbul Sözleşmesinin kaldırılması hakkında, “Batı’nın sinsice planlarını hayata geçirmek için 10 yıl önce imzalattıkları sözleşme ile kadın cinayetlerinin önlenemediği, bilakis her yıl katlanarak arttığı tüm kamuoyunun takdiridir.” dedi.

Kadınların bizlere Allah’ın emaneti olduğunu ifade eden Günbey, Kadınlarımız, cennet ayaklarının altında olan, ayakları öpülesi, öf bile denilmemesi Allah’ımız tarafından bize tembih edilen canlarımızdır. Batı’nın sinsice planlarını hayata geçirmek için 10 yıl önce, imzalattıkları sözleşme ile kadın cinayetlerinin önlenemediği, bilakis her yıl katlanarak arttığını tüm kamuoyunun takdiridir.” sözlerini kullandı.

Sözleşmenin iptal edilmesi ile ilk ve önemli bir adımın atıldığını belirten Günbey, “Ülkemizde son yıllarda artan sosyal hastalıkların tamamı, bize Batı’dan bulaşmıştır. Batı’dan tercüme ederek aldığımız medeni kanun, ceza kanunu gibi kanunlarda kendi medeniyetimiz ve kültürümüze uygun bir şekilde parlamentomuzda düzenlenmelidir. Aksi takdirde polisiye tedbirlerle bu cürümler azalmaz, bilakis her yıl aritmetik olarak artar. Buradan iktidara sesleniyorum, iş işten geçmeden lütfen bu söylediklerimize kulak verin.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz hafta da partinin resmi sitesinden yapılan açıklamada,  ”Bu adımla birlikte ayrıca, İstanbul Sözleşmesi ve Türkiye’nin 1985 yılında imzaladığı CEDAW Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılmış olan, başta ‘6284 Sayılı Kanun‘ olmak üzere, aile kurumuna zarar veren yasaların da bir an evvel ıslah edilmesi elzemdir.” ifadeleri kullanılmıştı.

Uzun süredir bu konuda çalışmalarını sürdüren Fatih Erbakan, kendi imzasını taşıyan açıklamada hem parti teşkilatlarına hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bu sürece katkı verdikleri için teşekkür etmişti.