Vosvoslar Yayla Yollarında

Olaylar
Ordu’nun tanıtımına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen "Vosvos Festivali" kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen Vosvos tutkunları, rengarenk otomobilleriyle yayla yolla...
EMOJİLE

Ordu’nun tanıtımına katkı sağlaması amacıyla düzenlenen "Vosvos Festivali" kapsamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen Vosvos tutkunları, rengarenk otomobilleriyle yayla yollarında tur atıyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve Ordu Valiliği’nin desteğiyle düzenlenen "Ordu 11. Uluslararası Vosvos Festivali", tüm hızıyla sürüyor. Türkiye’de ilk defa 1995 yılında Ordu’da düzenlenen, iki yıl ara verildikten sonra bu yıl tekrar başlayan "Ordu Uluslararası Vosvos Festivali" kapsamında gelen 50 adet klasik Volkswagen "Kaplumbağa" ve 150 katılımcı, bir hafta boyunca yer yer arazi araçlarının bile zorlanacağı yollardan geçerek Ordu yaylalarında tur atacaklar.

 Çambaşı yaylasındaki ‘Vosvos Kampı’na yerleşen vosvos tutkunları, hafta boyunca trekking yapacak ve Çukuralan, Yeşilce, Semen Obası, Yaprak Başı, Bozat Taşını ziyaretin ardından Karagöle tırmanacaklar. Festival kapsamında Grup Pandora, vosvos tutkunları için 8 Temmuz Cuma günü yaylada konser verecek.

Sabah