Vekil Olursa Maaşını Bağışlayacak

Olaylar
Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram şayet milletvekili seçilirse noter aracılığı ile maaşın asgari ücret dışında kalan kısmını bağışlayacağını duyurdu. Bayram yaptığı basın açıkla...
EMOJİLE

Ankara 2. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Aynur Bayram şayet milletvekili seçilirse noter aracılığı ile maaşın asgari ücret dışında kalan kısmını bağışlayacağını duyurdu.

Bayram yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Milletimin ve şahsımın maruz kaldığı baskılara ve engellemelere karşı “Yasaksız Türkiye” sloganıyla 11 Nisan’da Bağımsız Milletvekili adaylığına başvurdum.

Hiçbir maddi beklenti içinde olmaksızın dostlarımızın ve gönüllü hürriyet sevdalılarının yardımlarıyla mütevazı seçim kampanyamızı büyük bir inançla sürdürüyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi rant yeri değil, hizmet yeridir. Ben milletvekilliği nimetlerinden nemalanmak amacıyla yola çıkmadım. Kadın nüfusunun % 60’ının başörtülü olduğu ülkemde eğitim ve çalışma hakkımızı almak için savaşıyorum. Bu bir var olma, hak ve hürriyet mücadelesidir. Bu nedenle milletvekilliğinin maddi getirisinden feragat ediyorum.

Eğer milletvekili seçilirsem, alacağım maaşın asgari ücret dışında kalan bütün kısmını, her ay kadınlarımıza, çocuklarımıza, engelli vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize hizmet eden kurum ve kuruluşlara sırasıyla olmak üzere bağışta bulunacağımı kabul ve taahhüt ederim.

Bu taahhüdümü Ankara 32. Noterliği’nin 24.05.2011 (A). 14576 yevmiye numaralı senediyle belgeledim.