Ünlü televizyoncunun şaşırtan hastalığı

Olaylar
Mehmet Ali Birand’ın yanında televizyon haberciliğine başlayan Mithat Bereket daha sonra tek başına NTV ekranlarında yayınlanan Pusula programını hazırlamıştı. Uzun süredir ekranlarda gözükmeyen...
EMOJİLE

Mehmet Ali Birand’ın yanında televizyon haberciliğine başlayan Mithat Bereket daha sonra tek başına NTV ekranlarında yayınlanan Pusula programını hazırlamıştı. Uzun süredir ekranlarda gözükmeyen Bereket, ustası Mehmet Ali Birand’ın vefatı üzerine canlı yayınlara çıkmaya başladı. Televizyon programlarında Mehmet Ali Birand hakkında konuşan Mithat Bereket’in konuşma bozukluğu yaşaması izleyicileri şaşırttı.

 

Ünlü televizyoncu katıldığı Siyaset Meydanı programında hastalığının içyüzünü anlattı.

Mithat Bereket sosyal paylaşım sitelerinde konuşma bozukluğundan dolayı istemediği yorumlar aldığına söyledi. Ne oldu bu çocuğa", "Programa sarhoş mu çıktı?" ve "Kanser mi oldu?" gibi tepkiler aldığını bu sebepten açıklama gereği duyduğunu söyledi.

Bereket, 3 yıl önce derslere girdiğini, televizyon ve radyo programı yaptığını, yoğun çalışma temposu sonucunda günde 2 saat uyuduğunu ve uykusuzluktan dolayı bu hastalığa yakalandığını anlattı. Bereket, uzun süredir tedavi gördüğünü ve bu hastalıktan yakında kurtulacağına inandığını söyledi.

Milliyet