“Üniversiteli gençler abdest almayı bilmiyor”

Olaylar
Saadet Partisi’nden, Ak Parti’ye ve AK Parti politikalarının üniversite gençliğinin yaşam tarzına nasıl yansıdığına dair olay yaratacak bir iddia geldi! Saadet Partisi Genel Başkan Yardımc...
EMOJİLE

Saadet Partisi’nden, Ak Parti’ye ve AK Parti politikalarının üniversite gençliğinin yaşam tarzına nasıl yansıdığına dair olay yaratacak bir iddia geldi! Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Akkiraz, Çorum’da yaptığı ve AK Parti hükümetinin politikalarını eleştirdiği konuşmasında “Üniversiteli gençlerimizin yüzde 60’ı cünüp geziyor” dedi. Akkiraz, bunun sorumlusu olarak da AK Parti’yi işaret etti.

SP Genel Başkan Yardımcısı Akkiraz, partisinin İl Divan Toplantısına katılmak üzere gittiği Çorum’da, Turgut Özal İşmerkezi Toplantı Salonu’nda yapılan İl Divan Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında AKP iktidarını da çok ağır sözlerle eleştirdi. “Bugün AKP’nin uyguladığı politikaların Türkiye’ye ve dünyaya saadet ve mutluluk getirmesinin mümkün olmadığı”nı söyleyen Akkiraz, AKP çizgisinin ve siyaset anlayışının milletin temel hak ve anlayışına, milli ve manevi değerlerine son derece uzak bir çizgi olduğunu ileri sürdü.

“ÜNİVERSİTELİ GENÇLERİN YÜZDE 60’E CÜNÜP GEZİYOR”

Akkiraz, “62. hükümet programı Türkiye’de sorunların artarak devam edeceğinin habercisidir. Programın hiçbir satırında din ve ahlakını geliştirmeye, ahlaki çöküntüyü önlemeye yönelik tek bir cümle yoktur. Toplum çürüyor. Ancak hükümet programında toplumsal ahlakın yeniden tesisine yönelik hiçbir gayret yok. Toplumumuzda boşanmalar arttı, fuhuş, hırsızlık, kumar, kavgalar her geçen gün artıyor. Bunlar artık sıradan olaylar haline geldi. Yeni Adliye Sarayları yapılıyor ancak buna rağmen suç oranları artıyor. Aynı şekilde cezaevleri yapılıyor, buna bağlı olarak cezaevlerindeki tutuklu sayısı artıyor. Kısacası yeni hükümet programı tam bir fiyaskodur. Günümüz gençleri temizlikten uzak yetişiyor. Öyle ki gusül ABDesti almayı bilmeyen birçok gencimiz var. Üniversiteli gençlerin yüzde 60’e cünüp geziyor” dedi.

ERDOĞAN’A ŞARTLI DESTEK

Türkiye’nin iyi yönetilmediğini, bu nedenle de ülkede yaşanan sorunların katlanarak çoğaldığını ifade eden Akkiraz, 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye’nin 12. cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a şartlı destek verdi. Akkiraz, “Erdoğan’ın yapacağı her iyi işe destek vereceğiz. Ancak milletin milli ve manevi değerlerine aykırı yapacağı her çalışmayı da sonuna kadar eleştiririz, ikaz ederiz” diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlığında oluşturulan 62. hükümetin programıyla ilgili olarak da değerlendirme yapan Akkiraz, yeni hükümet programının da geçmiş hükümetlerin programlarından farklı olmadığını, bu nedenle sorun çözmekten uzak olduğunu kaydetti.

“YEGANE GÜÇ SAADET PARTİSİ”

62. hükümet programının ABD, AB ve NATO işbirliğinde hazırlandığını, bu nedenle de Türkiye’yi tahrip edecek bir program olduğunu ileri süren Akkiraz, “bu programın özünde Türkiye’nin ABD’nin Ortadoğu projesinin taşeronu olmak vardır. Bu program Türkiye’nin bölünmesiyle sonuçlanır. Bu programla devlet, kurumlar ve vatandaş borçlanmaya devam edecektir. Geldiğimiz noktada doğan her çocuk 12 bin dolar borçla dünyaya gelmektedir. Bu, Türkiye için sürdürülebilir durum değildir. Ülkedeki bu kötü gidişe dur diyecek yegane güç Saadet Partisidir. SP dışında ülkede yaşanan sıkıntılara çözüm bulabilecek bir güç yoktur. Çözüm, Milli Görüş ve Saadet Partisi’nin iktidarından geçmektedir. Yoksa AKP 40 yıl da iktidarda kalsa sorunlar çözülmeyecek, aksine katlanarak devam edecektir. bugün ülkemizde bir senaryo sergilenmektedir. Bu senaryoda AKP’ye baş rol görevi verilmiştir. CHP, MHP ve HDP’ye ise figüranlık rolü biçilmiştir. Saadet Partisi dışında CHP veya MHP de iktidara gelse değişen hiçbir şey olmayacaktır”