Üniversite Bölümlerini Neredeoku.com ile Karşılaştırın

Olaylar
Yaklaşan üniversite sınavı ve sınav sonuçları ile birlikte pek çok öğrenci ve veliyi üniversite seçme telaşı aldı. Birçok öğrenci Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik ...
EMOJİLE

Yaklaşan üniversite sınavı ve sınav sonuçları ile birlikte pek çok öğrenci ve veliyi üniversite seçme telaşı aldı. Birçok öğrenci Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi önemli devlet üniversitelerini hedeflerken, okulların yükselen puanları sebebiyle yerleşme güçlüğü yaşamaktadır. Tam da bu noktada özel üniversiteler öğrencilerin imdadına yetişmektedir.

Son on yıldır artan özel üniversite sayısı ile birlikte birçok öğrenci özel üniversiteleri seçmeye başladı. Özel üniversitelerin 2021 taban puanları, başarı sıralamaları, fiyatları, kampüs imkanları üniversite seçiminde öğrenciler için önemli parametreler haline gelmektedir. Bu sebeple öğrencilerin bütün üniversiteleri listeleyen ve üniversiteleri karşılaştırebilircekleri bir platforma sahip olmaları için Neredeoku.com kullanmaları tavsiye edilmektedir. Artan üniversite sayısı karar verme süreçlerini de zorlaştırıyor. Üniversite bölümlerinin başarı sıralamalarını karşılaştırmanın yanı sıra, üniversitelerin taban puanlarının son 5 yıl verileri kullanıma sunuluyor. En çok talep gören hukuk taban puanları, hemşirelik taban puanları gibi bölümlerdeki durumları son yılın verileri üzerinden canlı olarak sunabiliyor.

Neredeoku.com Türkiye’deki bütün özel okulları listelediği gibi bütün özel üniversiteleri de listelemektedir. Başta İstanbul özel üniversiteleri olmak üzere binlerce özel eğitim kurumu Neredeoku.com’da ailelerin ve öğrencilerin ilgisine sunulmuştur. Siz de özel üniversite tercihlerinde doğru karara ulaşabilmek için Neredeoku.com’u ziyaret ederek üniversitelerle iletişime geçebilirsiniz.