Uludere İçin Tazminat Ödenecek

Olaylar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yaptığı açıklamada İntibak Yasası’nın Bakanlar Kurulu’nda kabul edil...
EMOJİLE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, yaptığı açıklamada İntibak Yasası’nın Bakanlar Kurulu’nda kabul edildiğini açıkladı.

Başbakanlık Yeni Bina’da yapılan yeni yılın ilk Bakanlar Kurulu toplantısı 6 buçuk saat sürdü.

Bu arada Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısı sona ermeden Başbakanlıktan ayrıldı. Erdoğan’ın özel bir ziyaret gerçekleştireceği için toplantından erken ayrıldığı belirtildi.

Hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Irak sınırındaki olayla ilgili, ”Olayda bir kasıt kesinlikle söz konusu değildir. Ancak kasıt olmasa bile bir ihmalin ve zafiyetin söz konusu olup olamayacağı konusunda incelemeler devam etmektedir. Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Uludere Savcılığı ile irtibatlı olarak olay üzerinde bir adli soruşturma başlatılmış bulunmaktadır” dedi.

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Irak sınırındaki olayla ilgili, ”Elbette yakınlarına karşı, hayatta kalanlara karşı hükümetimizin yapacağı çok büyük işler var. Bunlardan bir tanesi esasen kanunlarla da hüküm altına alınan tazminat ödenmesidir. Bu derhal birkaç gün içinde gerçekleştirilecektir. Onun dışında da ayrıca özel bazı imkanlarla ölenlerimizin en yakınlarına, ailelerine, onların göz yaşlarını dirdirmese bile en azından kucaklaşmamıza vesile olabilecek adımlar da atılacaktır” dedi.