Tunceli, Başbakan’ın Açıklamasına Olumlu

Olaylar
Başbakan Erdoğan’ın açıklamasını şehir merkezindeki kahvehanelerde izleyen Tuncelililer, CHP’nin, tarihiyle yüzleşerek bu sorunu çözmesi gerektiğini söyledi. Dersim katliamının CHP zamanın...
EMOJİLE

Başbakan Erdoğan’ın açıklamasını şehir merkezindeki kahvehanelerde izleyen Tuncelililer, CHP’nin, tarihiyle yüzleşerek bu sorunu çözmesi gerektiğini söyledi. Dersim katliamının CHP zamanında yapıldığını dile getiren Mehmet Katurman, "Dersim, CHP zamanında kırıldı. Madem Dersim’in hakkını arıyorsanız gelin Dersim’de arayın, CHP’nin içinde arayın. Başbakan’ın açıklamasını samimi ve güzel buluyorum." dedi.
 
Hıdır Akan ise "Bu olaylar yaşandığı zaman başta sol parti vardı. Bu başbakan haklı. Allah’ın evine kadar haklıdır." diye konuştu. Başabakan’ın takındığı tavrı mantıklı bulan İbrahim Günel, CHP’nin de bu durum karşısında kendi gerçeği ile yüzleşmesi ve halktan özür dilemesi gerektiğini belirtti. Başbakan’ın açıklamalarının daha samimi olması için 1938 arşivlerinin açılmasını isteyen Cemal Çamdeviren, "Sayın Başbakan’ın söylemlerini samimi bulmuyorum. Madem bütün arşivler kendi elinde 1938 arşivlerini açıklamasını istiyorum." şeklinde konuştu.

Zaman