Tekirdağ sular altında!

Olaylar
Saray İlçe merkezinde cadde ve sokaklar göle dönerken, çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Saray İlçesi’ne bağlı Çukuryurt Köyü’nde Çukuryurt Deresi’nin taşması nedeniyle köyün cadde...
EMOJİLE

Saray İlçe merkezinde cadde ve sokaklar göle dönerken, çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Saray İlçesi’ne bağlı Çukuryurt Köyü’nde Çukuryurt Deresi’nin taşması nedeniyle köyün caddelerinden oluk oluk sular aktı. Caddelerde park halindeki çok sayıda araç sular altında kaldı. Yoğun yağmur suları nedeniyle evlerinde mahsur kalanlar ise traktör ve iş makineleriyle kurtarıldı. Saray İlçesi’nde aşırı yağışlar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar valilik kararıyla bugün ve yarın tatil edildi.

TEKİRDAĞ’DA DA YAĞMUR VAR

Tekirdağ’da kent merkezinde aniden bastıran yağmur, günlük yaşamı da olumsuz etkiledi. Kısa sürede yollarda su baskınlarına neden olan yağış nedeniyle trafikteki araçlar da ilerlemekte zorlandı. Kavşaklar ve meydanlar yağmur suları nedeniyle göle dönerken, çok sayıda araç yolda kaldı. Belediye ve trafik ekipleri yollarda önlem alırken sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Şehir merkezindeki Hükümet Caddesi, Soğukkuyu ve Altınova mahallerinde bazı evleri su bastı.

Meteoroloji yetkilileri, yağışların, Marmara ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olacağını belirtirken, vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

‘EVLERİ BOŞALTIN’ ANONSU

Tekirdağ’ın Saray İlçesi’ne bağlı Vakıflar ile Çukurtyurt köyleri arasındaki Bağlar mevkiinde aşırı yağışlar nedeniyle yol çöktü. Bu sırada ilerlemeye çalışan 34 UZ 518 plakalı mazot tankerinin arka kısmı çöken yola takıldı ve araç asılı kaldı. Tanker sürücüsü çevredekilerin yardımıyla çıkarılırken, yol trafiğe kapandı.

Yağmurun etkili olduğu Saray İlçesi’nden birçok köye ulaşım sağlanamazken, Çerkezköy yolu da yoğun sular nedeniyle polis ekiplerince trafiğe kapandı. Çerkezköy ve bir çok köye ulaşım sağlanamıyor. Saray Belediyesi, hoparlörden Ayazpaşa Mahallesi Depo Caddesi’nde bulunan evlerin aşırı yağış ve sel tehlikesi nedeniyle boşaltılması için anonslar yaptı. Belediye görevlileri mahallelerde gezerek vatandaşların evlerini terk etmelerini istedi.

Star