Tatlıses Böyle Görüntülendi

Olaylar
Ahmet İncel-Orhan Gedik’in haberi Ambulansla hastaneden alınan Tatlıses, Münih Havaalanı’ndan yerel saatle 13.30 civarında özel uçağıyla Türkiye’ye uçtu. SİLAHLI saldırı sonrası Alma...
EMOJİLE

Ahmet İncel-Orhan Gedik’in haberi

Ambulansla hastaneden alınan Tatlıses, Münih Havaalanı’ndan yerel saatle 13.30 civarında özel uçağıyla Türkiye’ye uçtu.

SİLAHLI saldırı sonrası Almanya’nın Murnau kentindeki Kaza Kliniği’nde yaklaşık iki aydır fizik tedavi gören İbrahim Tatlıses, dün taburcu oldu. Murnau Kaza Kliniği’nde yerel saatle 11.00’de tekerlekli sandalyede bir ambulansa bindirilen Tatlıses, Münih havaalanına getirildi. Türk bayraklı ve üzerinde ‘TC İbo’ yazan özel uçak, Tatlıses’i Türkiye’ye götürmek için dün sabah saat 11.00 gibi Münih havaalanına indi. Tatlıses, Münih havaalanında ambulanstan tekerlekli sandalyeyle raylı merdivenden indirildi. Başında beyaz bir şapkası ve omzuna battaniye örtülü olan Tatlıses’in uçağa bindirlmesi uzun sürdü. Tatlıses’in özel uçağı yakınlarıyla birlikte saat 13.30’da Münih havaalanından havalandı.

Tatlıses’in uzun zamandan beri taburcu olmak istediği, ancak doktorların buna müsaade etmediği öğrenildi. Tatlıses’in taburcu olmakta ısrar etmesi üzerine, hastaneden bir doktorun İstanbul’a giderek, Acıbadem Hastanesi’nde doktorlarla görüştüğü, tedavisinin burada nasıl devam edeceği konusunu ele aldıkları belirtildi. Saldırının ardından vücudunun sol tarafı felç olan Tatlıses’in tedavi sonucunda bu bölgedeki hareket kabiliyetini ilerlettiği öğrenildi. Sağlık durumu günden güne daha iyiye giden sanatçının fizik tedavisinin son zamanlarda havuzda yapıldığı, konuşmasının düzgün olduğu, birisinin yardımıyla ayağa kalkıp yürüyebildiği belirtiliyor.

Hürriyet