Taliban’dan Prens Harry’e tehdit

Olaylar
Afganistan’daki Taliban hareketi, İngiltere’nin bu ülkedeki birliğinde göreve başlayan kraliyet tahtının üçüncü sıradaki varisi Prens Harry’i öldürmeye kararlı olduğunu açıkladı. Tal...
EMOJİLE

Afganistan’daki Taliban hareketi, İngiltere’nin bu ülkedeki birliğinde göreve başlayan kraliyet tahtının üçüncü sıradaki varisi Prens Harry’i öldürmeye kararlı olduğunu açıkladı.

Taliban sözcülerinden Zebihullah Mücahid, AFP’ye telefonla yaptığı açıklamada, "Prens Harry’i ve Helmand vilayetindeki İngiliz askerlerini öldürmek için ellerinden geleni yapacaklarını" belirtti.

Mücahid, Prens Harry’i kaçırmak değil öldürmek istediklerini belirterek, bunun için "çok önemli bir plan" hazırladıklarını söyledi.

İngiltere Savunma Bakanlığı, Prens Harry’nin geçen hafta Helmand’daki İngiliz üssüne ulaştığını ve dört ay ülkede kalacak olan 27 yaşındaki prensin, Apaçi helikopterlerinde pilot olarak görev yapacağını ve Taliban’a karşı operasyonlarda yer alacağını bildirmişti.

Son dönemde yayımlanan çıplak fotoğraflarıyla gündemde olan Prens Harry, 2007-2008 yıllarında da 10 ay boyunca Helmand’da görev yapmıştı.

AA