Siirt’te 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Olaylar
Vali Musa Çolak yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: "7 Mayıs 2012 günü, Siirt merkez Kalender Dağı bölgesinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, operasyon icra eden, Janda...
EMOJİLE

Vali Musa Çolak yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti: "7 Mayıs 2012 günü, Siirt merkez Kalender Dağı bölgesinde yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, operasyon icra eden, Jandarma Özel Hareket, Komando ve Polis Özel Hareket Timleri, çıkan çatışmada 2 terör örgütü mensubunu silahları ile birlikte etkisiz hale getirmiştir." Vali Musa Çolak, güvenlik güçlerinde herhangi bir kayıp ve yaralanma olmadığını belirterek, bölgede operasyonların devam ettiğini sözlerine ekledi.

ERUH’TA DA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Siirt’in Eruh ilçesinde çıkan çatışmada, 1 terörist etkisiz hale getirildi, 2 güvenlik görevlisi hafif yaralandı.

Siirt Valisi Musa Çolak, yaptığı yazılı açıklamada, 7 Mayıs’ta Eruh İlçesi Bilgili Kuzey bölgesinde, 3. Tugay Komutanlığınca icra edilen operasyon sırasında, terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada, 1 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini, 1 teğmen ve 1 uzman çavuşun hafif yaralandığını belirtti.

Yaralı personelin helikopter ile Siirt Asker Hastanesi’ne sevki yapılarak tedavi altına alındığını bildiren Vali Çolak, bölgede halkın huzur ve güveninin sağlanması amacıyla operasyonlara aralıksız olarak devam edildiğini kaydetti.

ahaber.com