Şehit çocuklarına bayram hediyesi

Olaylar
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hayata geçireceği ‘Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi’ projesiyle şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtılacak. Bakan...
EMOJİLE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hayata geçireceği ‘Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi’ projesiyle şehit çocuklarına tablet ve dizüstü bilgisayar dağıtılacak.
Bakanlık, Kurban Bayramı ve yeni eğitim öğretim yılının yakında başlaması dolayısıyla, yarın Ankara Vali Galip Demirel Vilayetler Evinde ilk dağıtım törenini gerçekleştirecek.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilecek törende 100 şehit çocuğuna hediyeleri sunulacak.

Törene, son günlerde Türkiye’de meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden güvenlik görevlilerinin evlatlarının da aralarında bulunduğu şehit çocukları katılacak.
Proje kapsamında, 16 yaşın atındaki şehit çocuklarına tablet, daha büyüklere ise dizüstü bilgisayar verilmesi planlanıyor.

‘Karşılığı hiçbir zaman ödenmez’

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, şehit yakınlarının, şehitlerin emaneti olduğunu vurguladı.

Onların her türlü ihtiyacını karşılamayı, mağduriyetini gidermeyi, acılarını bir nebze hafifletmek için her zaman yanlarında olmayı devlet olarak görev addettiklerini belirten Gürcan, ‘Devlet ve toplumun güvenliği adına hayatlarını kaybeden şehitler için ne yapılsa karşılığı ödenemez’ dedi.

Devletin, canlarını hiçe sayarak vatan uğruna şehit olanların geride bıraktığı yakınlarına, emanetlerine sahip çıktığını vurgulayan Gürcan, bunun kutsal bir görev olduğunu ifade etti.

Kurban Bayramı’nın yaklaştığını anımsatan Bakan Gürcan, ‘Ebeveynini zamansız kaybetmiş şehit çocuklarına bayram öncesi ufak bir hediyemiz olacak’ dedi.
Gürcan, şehitlerin hatırasına vefanın önemine işaret ederek, törende şehit çocuklarının ve yakınlarının yer alacağını bildirdi.